מטה סיוע חירום לקהילה

בצל משבר הקורונה, ארגוני הקהילה התאחדו למטה סיוע חירום שמטרתו לעזור לחברי הקהילה הקהילה בעת המשבר. המיזם, שיזמה האגודה למען הלהט"ב בשיתוף ארגוני הקהילה והבתים הגאים ברחבי הארץ, יספק סיוע מידיי לחברי וחברות הקהילה שנמצאים בבידוד: ליווי ותמיכה טלפונית או חברתית פרונטלית, רכישת מזון, קניית תרופות ומוצרי הגיינה ואפילו טיפול שוטף בבעלי החיים.

המטה מורכב ממאות מתנדבים בכל רחבי הארץ ובארגונים קוראים לחברי וחברות הקהילה לדווח במידה ויש צורך בעזרה או לעזור לחבר קהילה במצוקה.

מנכ"ל האגודה למען הלהט"ב, אוהד חזקי: "בזמן קצר מאוד, נכפתה עלינו מציאות חדשה שמוכיחה עד כמה יש חשיבות לחיים בקהילה. התמיכה והעזרה ההדדית שלנו יכולה לעזור לעבור את התקופה הזו שמלאה בחוסר וודאות. אנחנו כאן בשביל כולם וכולן בכל זמן ובמיוחד בתקופה הזאת. הפניות הרבות שאנחנו מקבלים מחברי קהילה שמבקשים לעזור אחד לשנייה הן דבר מדהים שמראה את האכפתיות והדאגה ההדדית גם בזמנים קשים".

בין אם תרצו לעזור לאנשים בבידוד ובין אם אתם בבידוד וזקוקים לעזרה - לחצו כאן

איגי ממשיך לפעול – מהבית

כחלק ממערך ההנחיות שהוציא ראש הממשלה להתמודדות עם נגיף הקורונה, נאסרה גם כלל הפעילות במרכזים ובסניפים של תנועות וארגוני הנוער בישראל. בתוך כך, עושים הארגונים והמדריכים מאמץ גדול להמשיך בשגרת הפעילות החינוכית. אחד הארגונים שגיבש במהרה תכנית פעולה חדשה למצב הוא איגי, ארגון הנוער הגאה, המייצר מענים לכ-4000 חניכות וחניכים מהקהילה הלהט"בית בישראל.

מערכת איגי בימי הקורונה (צילום: איגי)
לוז הפעילות השבועי של איגי | צילום: איגי

באיגי הקימו מערך דיגיטלי לקיום פעולות וקבוצות דרך אפליקציות ZOOM וגוגל האנגאאוטס, שמאפשרת שמירה על הפרטיות והחיסיון של הנוער הלהטבי ומפגש שלא יעצור את שגרת הפעילות. ביום הראשון לפעילות נפתחו כשלושים קבוצות דיגיטליות לנוער להט"ב. לא רק באיגי יצרו מערכי פעילות חדשים, גם קבוצות הנוער העובד והלומד, הצופים וארגוני נוער נוספים עושים מאמצים גדולים להעביר את הפעילות מהסניף למסך.

"אנחנו לא מוכנים לעצור את הפעילות החינוכית, דווקא במצב בו הנוער נמצא בבית, נתון לחרדות ולקשיים גדולים הוא צריך את המענה החינוכי והחברתי שאנחנו יודעים לספק" אומר עופר נוימן, מנכ"ל איגי, "הצלחנו להפעיל את המערכת במהרה כי זה פתרון שהמצאנו כבר לפני מספר חודשים במטרה לאפשר לחניכים שבארון להשתתף בפעילות ואנחנו שמחים מאד לאפשר אותו עכשיו לכלל הנוער בארגון".

מבודדים ב'בית דרור'

'בית דרור' נותן מענה זמני לבני נוער מכל רחבי הארץ שנפלטו מבתיהם בשל האוריינטציה המינית ו/או המגדרית שלהם. חלקם עזבו או גורשו מהבית על רקע היציאה מהארון ומצאו עצמם אבודים ברחוב, אחרים הוצאו מחסות הוריהם על ידי רשויות הרווחה בשל אלימות פיזית או נפשית המתייחסת לנטייתם ו/או לזהותם המינית והמגדרית. לחלקם הורים מיטיבים ואוהבים, אך באזור מגוריהם אין כל סיכוי לתהליך מגדרי.

ב'בית דרור' זוכים הנערים והנערות בפינה חמה, מקום לישון בו, ארוחות מסודרות ועוד. מעבר לצרכים הבסיסיים 'בית דרור' מעמיד לרשות בני הנוער צוות מקצועי, תומך, פתוח, ונעדר שיפוט. צוות הבית מסייע לבני הנוער תוך התמקדות בצרכים החברתיים, הרגשיים והטיפוליים הייחודיים ומעניק צורות מגוונות של סיוע: מטיפול קצר מועד (פרטני וקבוצתי), דרך הכוונה במציאת פתרונות לטווח הארוך, סיוע בשילוב הנוער במסגרות לימוד וכלה במסגרת חברתית תומכת ומקבלת.

בתקופה הקרובה הנערות והנערים ב'בית דרור' יעבירו הרבה זמן סגורים בהוסטל. כדי לשעשע אותם הצוות פונה לעזרתכם בבקשה לתרומה של משחקי קופסה: קטאן, מונופול, פאזלים עם כל החלקים, לגו, רמיקוב ועוד משחקים שיוכלו להעביר את זמנם בצורה נעימה ורגועה.

לתרומת משחקים ל'בית דרור' לחצו כאן