HIV - רק חלק ממני

בשבוע שעבר עלה לרשת קמפיין חדש שבו נחשפים ישראלים החיים עם HIV, ומשתפים את סיפורם האישי במטרה להנגיש ולעורר מודעות לנושאהפרויקט הוא שלוחה ישראלית של קמפיין בתפוצה עולמית "HIV is just part of me".

צפו בשניים מתוך הסרטונים המרגשים:

תתייחסו אלינו בהתאם למגדר שלנו!

סטודנטים מהמחלקה לעיצוב גרפי (תקשורת חזותית) מהמרכז האקדמי לעיצוב ולחינוך ויצו חיפה מצטרפים למלחמה בסטיגמה ממנה סובלים בני ובנות נוער טרנסג׳נדרים, ובמסגרת שיתוף פעולה עם "בית דרור", המרכז הגאה והאגודה למען הלהט"ב בישראל, מציגים בימים אלה קמפיינים תחת הקריאה "תתייחסו אלינו לפי המגדר שלנו".

המרכז האקדמי לעיצוב ולחינוך ויצו חיפה מייחס חשיבות רבה לקבלה והכלה של הקהילה הטרנסית, ומתגייס למאבקה באמצעות קמפיינים פרסומיים, אשר נוצרו בקורס פרסום בשנה ב' בהנחיית אורן ורמוס. הסטודנטים נדרשו להציע פתרונות יצירתיים לנושא הרגיש לקמפיין דל עלויות, הכולל מדיה קונבנציונלית, אך גם מדיה מקורית ויוצאת דופן, שתשיג בולטות ואהדה ותמשוך תשומת לב. הקמפיינים משמיעים את קולם של בני נוער המתמודדים עם הגילוי והקבלה של זהותם המגדרית, ותחושת השיפוטיות ואי קבלתם מצד משפחתם והסביבה. עבודות הקמפיינים יוצגו ויעברו שיפוט על ידי צוות מקצועי. הקהל הרחב מוזמן להגיע ולהתרשם.

'בית דרור' הוא הוסטל הנותן מענה זמני לבני נוער בגילאי 14-19, הומוסקסואלים, לסביות, ביסקסואלים וטרנסג'נדרים, מכל המגזרים ומכל רחבי הארץ, שנפלטו מהבית בשל נטייתם המינית או זהותם המגדרית. חלקם עזבו או גורשו מהבית על רקע היציאה מהארון ומצאו עצמם אבודים ברחוב, אחרים הוצאו מחסות הוריהם על ידי רשויות הרווחה בשל אלימות פיזית או נפשית שנבעה מחוסר קבלת נטייתם או זהותם. ב'בית דרור' זוכים הנערים/ות לבית, פינה חמה, מקום לישון בו, ארוחות מסודרות וכן ליווי מקצועי תומך, פתוח ונטול שיפוטיות.

אירוע חשיפה ושיפוט קורס פרסום בנושא "נוער טרנסג׳נדר. תתייחסו אלינו לפי המגדר שלנו״ יתקיים ביום חמישי הבא (6.2) בין השעות 10:00-18:00 במרכז הגאה- גן מאיר, טשרניחובסקי 22 א', תל אביב. הכניסה חופשית!

קמפיין למען נוער טרנסי (צילום: מעיין ברזני ועינבר בלפר)
אחת המודעות שיצרו מעיין ברזני ועינבר בלפר | צילום: מעיין ברזני ועינבר בלפר

POSE TLV

ליין חדש נולד בתל אביב, שמטרתו העיקרית היא לתת ביטוי לאנשים שמרגישים דחויים על ידי החברה. נשפי הווג זוהי סצנה מיוחדת במינה שהתפתחה בשנות השמונים בניו יורק על ידי קהילת הלהט"ב האפרו-אמריקאית והלטינית. הנשף היה המקום אליו היו מתכנסים כולם כדי לחגוג חופש וביטוי דרך תנועה ואמנות ויזואלית. הסצנה הזו עדיין מאוד מפותחת בעולם, וכעת היא עושה עלייה גם להולי לנד. באירוע הראשון נרשמו שלל קטגוריות, פרסים כספיים והופעות אורח, ביניהן הופיע חובי סטאר.

הנשף הבא יתקיים ביום שישי ה-7.2 במועדון הבסקולה בתל אביב.

ג'ודי בדרך לישראל

ביום חמישי הבא (6.2) יעלה לאקרנים בישראל "ג'ודי - מעבר לקשת", שזיכה את רנה זלווגר בפרס גלובוס הזהב לשחקנית הטובה ביותר על תפקידה הבלתי נשכח כג'ודי גרלנד. הסרט המרגש עוקב אחר סיבוב ההופעות האחרון שלה, חודשים ספורים לפני שנפטרה ממנת יתר.

גרלנד היתה אחת הגיי אייקונים הראשונים, ויש הטוענים שלמותה יש קשר ישיר למהומות סטונוול שפרצו באותו שבוע. זלווגר מועמדת על תפקידה גם לפרס האוסקר, וככל הנראה גם תזכה בו. סרט מאסט כבר אמרנו?