התיקון לחוק האפליה והתבטאויות חברי הכנסת שמחה רוטמן ואורית סטרוק מהציונות הדתית, עוררו סערה גדולה. משמעות התיקון כפי שמופיע בהסכמים הקואליציוניים שנחתמו בין הציונות הדתית לליכוד, זה שכל בעל עסק פרטי ואף רופאים ומטפלים, יוכלו לסרב לספק טיפול או שירות לכל אדם במידה וזה נוגד את אמונתם הדתית. רוטמן אף נתן דוגמה ספציפית יותר למצב שבעל בית מלון פרטי, יוכל להחליט שלא לארח הומואים כי זה נוגד את אמונתו.

הראל לב, הומו מוצהר וחובש כיפה, רכז קבוצות דתיות בארגון איגי, סיפר ב"פאולה וליאון": "יש לנו בית מדרש גאה של הארגון, חבר'ה שאומרים - 'דווקא הזהות הלהט''בית שלי, היא המקום להוציא את היהדות שלי'".

יש קבוצה של אנשים שאומרת שלהיות יהודי זה רק מה שהם מגדירים כלהיות יהודי, מה דעתך על זה?
''זה אחד הדברים שהכי ציערו אותי בתוך השיח הזה, אני לא מכיר אף הלכה שאומרת שלאדם דתי אסור לארח להט''בים. יש פה איזו תפיסה הומופובית שהם מנסים לצבוע את היהדות על פיה, זה בעיני אחת מהסכנות הכי גדולות''.

הצבעת להם, לציונות הדתית?
''לצערי לא, עד לפני כמה שנים עוד הייתי מצביע לבנט והליכוד, אבל למרות שאני ימני בדעות שלי נוצר מצב שלא מתאפשר, אני מאמין בחירות האדם''.

חברות גדולות בהן בנק דיסקונט, AIG, מיקרוסופט ושטראוס החליטו לתת רוח גבית למחאה נגד אמירות חברי הכנסת, גינו את הניסיונות לאפליה וחלקן אף הודיעו כי ינקטו צעדים כלפי מי שיפלה אדם על כל רקע. מנכ''לית AIG הצהירה כי תפסיק לבטח עסקים שיבצעו אפליה מכל סוג. בנק דיסקונט הודיע שלא יסכים לתת אשראי לעסקים או גופים שיפלו לקוחות על כל רקע.

ינון קוסטיקה, סמנכ''ל מוצר, שותף ומייסד בחברת Wiz, ציין: ''היכולת שלנו להקים את Wiz מסתמכת על זה שכל טובי המוחות יתאגדו ביחד. יש לנו הכל מהכל - ימנים, שמאלניים, ערבים, יהודים, סטרייטים ולהט''ב''.

איך אתה מרגיש עם אמירות חברי הכנסת ולמה בחרתם לצאת בפומביות נגד זה?
''אנחנו רואים את האמירות האלה וזה מאוד מדאיג אותנו. החברה שלנו קמה על אותם ערכים שעליהם קמה מדינת ישראל, שוויון ללא אפליה בין דת, גזע, מין או נטייה מינית''.

לחברות כלכליות, מעבר לערכים, יש אינטרסים כלכליים. אתה לא מפחד להפגין נגד השלטון?
''זה דווקא לא מפחיד אותי, מה שכן מפחיד אותי זה התוצאה של מה יקרה אם התוצאות האלו יתקבלו. השקעות זרות זה מה שמניע היום את הכלכלה הישראלית, הייצוא הישראלי שבר שיאים, כל אלה ייפגעו קשות. אין כלכלה משגשגת שלא מתבססת על דמוקרטיה''.

ערן סויסה, כתב בידור ורכילות, מגיב לפרשה ומספר כי בנוסף לסערה הנוכחית, הוא גם גילה ששמו מופיע ב''רשימה השחורה'' של מפלגת נעם שהודלפה לתקשורת, ''אני מפחד, סימנו אותי, עוקבים אחריי, בודקים אותי''.

בתור מישהו שחזר בשאלה והוא הומו מוצהר, איזה תגובות אתה מקבל מהבית?
"אני גיליתי את ההעדפה המינית שלי כבן אדם דתי. כשיצאתי מהארון השבט שלי חיבק אותי, קיבל אותי באהבה. בבית היה יותר קשה, לא מהסיבה הדתית אלא מחוסר ידע, הם לא הכירו הומואים קודם, היה קשה''.

היום כשהם רואים את האמירות האלה של חברי הציונות הדתית, איך הם מגיבים?
"כשהתקשרתי לאמא שלי לספר לה, היא קיללה קללות שלא עוברות את השידור הזה - ואמא שלי ימנית, כן? היא נתנה את הקול שלה לקואליציה והיא לא ציפתה לדבר הזה".