האופנה של השחקן והראפר הצעיר ג'יידן סמית' עוררה גלים ברשת החברתית. הכל החל כשבנם בן ה-16 של השחקן וויל סמית' והשחקנית ג'יידה פינקט סמית', העלה לראשונה לאינסטגרם תמונה של עצמו בשמלת פסים לבנה-שחורה. לסלפי המדובר צירף סמית' את הטקסט בו כתב: "הלכתי לטופשופ לקנות בגדים של ילדות, אני מתכוון 'בגדים' ".

יומיים לאחר פרסום התמונה, צייץ סמית' בטוויטר: "הרגע הזה בו אתה לובש שמלה ללא מכנסיים ומסתובב מהר מדי". עוד באותו היום אימת הצהובון הבריטי הדיילי מייל את הציוץ, כשפרסם תמונה של סמית' כשהוא מסתובב בשמלה שחורה.


התגובות ברשתות החברתיות ללבוש השמלה של סמית' כללה מגיבים הומופובים רבים, אך גם מאות אוהדים שאהבו את ההצהרה האופנתית שנלחמת בהגדרות המקובעות ששמלות או חצאיות הן לבוש לנשים בלבד.

אמיליה מאדן מאתר התרבות הפופ PopSugar הגדירה את הופעתו של סמית' הצעיר כטוויסט חדש ומרענן. "זה מעורר השראה לראות את מעצב הדעה הצעיר מאתגר נורמות מגדריות ולובש רק את מה שמרגיש לו נוח".

אין זו הפעם הראשונה שסמית' מעיר את המדיה חברתית עם בחירות האופנה הייחודיות שלו. בחודש מאי הוא לבש תחפושת באטמן לבנה לחתונת קים קרדשיאן וקניה ווסט, והמשיך לקרוא תיגר באופן עקבי על הסטטוס קוו עם הרכבים צבעוניים יותר. "אם מישהו לובש משהו רק בשביל הצילומים לבלוגים, זה באמת עצוב בגלל שהוא לא חי בעצמו... אני מחפש לראות האם אכפת לך יותר ממה שאנשים אחרים חושבים, או ממה שגורם לך הנאה?".

A photo posted by Jaden Smith (@christiaingrey) on