גבר בן 75 באיטליה, ששמו לא הותר לפרסום, נידון לשנתיים מאסר לאחר שהורשע כי שכר את שירותיו של עבריין רומני על מנת שישבור את אצבעותיו של בנו המנתח, בן ה-43, ובכך יהרוס את עתידו. על פי הדיווח של כלי התקשורת האיטלקי לה רפובליקה, הזעם של הגבר החל להצטבר אי שם ב-2017, אז פורסמו בצהובון מקומי תמונות של בנו מבלה לצד שחקן מקומי, לימים בן הזוג שלו, בחופשה בריביירה הצרפתית. 

האב ההומופוב הזועם שכר את שירותיהם של שני גברים על מנת שיתקפו את בן הזוג של בנו, תקיפה שהובילה אותו להתאשפז בבית החולים. לאחר מכן חייהם של בני הזוג הפכו לסרט אימה - הם נאלצו להחליף מנעולים בביתם פעם אחר פעם ומעולם לא עזבו את המקום בלי ליווי של חברים. בנוסף לכך, פעל האב נגד הבן שלו בנתיב משפטי והגיש תביעת סרק בטענה הזויה כי זה הסיר את שיניו ללא רשות. 

בחודש מאי האחרון קיבלו הדברים תפנית מחרידה, אז פנה האב לעבריין כדי שזה יפגע פיזית בבן שלו. "הבן שלי בריון, תשבור לו את האצבעות", דרש, כך על פי הדיווחים, במטרה להרוס את הקריירה המצליחה של בנו. למרבה המזל של הבן הנרדף, העבריין לא התפתה ל-2,500 יורו שהובטחו לו ושיבש את התוכניות של האב המרושע. הוא עקב אחרי בני הזוג במשך שבועיים והבין כי האב שיקר לגבי אופיו של הבן. הוא החליט לפנות אליו, להציג בפניו את האמת במלואה ושיתף אותו על מזימותיו של האב, שנעצר, נשפט ויבלה את השנתיים הקרובות בבית סוהר. 

ראשת העיר של טורינו, קיארה אפנדינו, כתבה מכתב לבית המשפט אחרי המקרה בו היא גינתה בכל תוקף את הפשע וקראה לפעול למען שינוי בחקיקה. "אנו זקוקים בהקדם האפשרי לחוק שפועל למען שינוי תרבותי. השנאה הזו חייבת להיות מובסת בהקדם האפשרי, ללא יוצא מן הכלל". נכון לעכשיו, אין חקיקה הנוגעת לפשעי שנאה כנגד הקהילה הגאה, אם כי ישנה הצעת חוק בנושא בה דנים בתקופה זו בבית המחוקקים האיטלקי.