איזי דייקר (13), תלמידת כיתה ח' בבית הספר "אמריקוס" במחוז ליון שבקנזס, סולקה מאוטובוס בית הספר אחרי שאמרה לחבריה "אני לסבית". לדבריה, נהג האוטובוס שמע את ההצהרה הזו וגירש אותה מההסעה, בגלל שלטענתו עשתה שימוש ב"שפה בלתי הולמת". 

לאחר שירדה מהאוטובוס, המשיכה דייקר לכיוון ביתה ברגל. "כל הכיתה שלי יודעת שאני לסבית. ברגע שהגעתי הביתה, אבא שלי אמר שהתקשרו מבית הספר ועדכנו אותו שסילקו אותי מההסעה בגלל שאמרתי שאני לסבית", סיפרה דייקר בשיחה עם חדשות KSNT

איזי דייקר ואמא שלה, טאשה  (צילום: מתוך KSNT NEWS, Youtube)
איזי דייקר ואמא שלה, טאשה | צילום: מתוך KSNT NEWS, Youtube

שאלות רבות עולות מהתקרית, אבל המפקח המחוזי הודיע כי אינו יכול לדון בפרטים. בנוסף, שאר הגורמים המעורבים ממסרבים בכל תוקף לחשוף פרטים נוספים או להגיב לאירוע. לבינתיים, ההורים של דייקר מתחננים לתשובות ומציינים כי נאמר להם שבתם סולקה מההסעה משום שלא הקשיבה להוראות הנהג. 

"היא רק בת 13 וככה מבוגרים מתייחסים אליה", אמרה אמא של דייקר, טאשה, המתקשה לקבל תשובה ברורה ממנהלת בית הספר. "היו לנו שיחות על כך שהתלמידים קוראים לה בשמות. אני מאמינה שזה קורה בגלל שהם חוזרים על מה שההורים שלהם אומרים, אבל על הצוות, האנשים שאני אמורה לסמוך עליהם, אני כועסת".

דייקר הצעירה סיפרה שלמרות הכל, היא מצאה כתף תומכת בקהילה המקומית. מייקל לנזראת, מורה מקומי גאה, החל לחלק אחרי המקרה סיכות קשת לסגל בית הספר כדי להביע סולידריות. "רציתי שאיזי תדע שיש אנשים שכן תומכים בה לחלוטין", אמר. "העבודה שלנו היא לדאוג לא לפספס אף ילד". לדבריו, הוא מבין כמה תמיכה כזו משמעותית למישהי בגילה ואמר שהיה מאחל לעצמו תמיכה כזו, ברגעים בהם ניווט את חייו כמתבגר להט"ב.