בחלק מכלי התקשורת טוענים כי ההפגנות של הקהילה השחורה בארה"ב כנגד אלימות משטרתית ועליונות לבנה שככו, הפגנת הענק לא.נשים שחורים על הרצף הטרנסג’נדרי התרחשה ביום ראשון (14.6) בברוקלין והראתה כי המאבק עודנו נמשך. המפגינות והמפגינים לבשו כולן לבן, במחווה להפגנת הענק ההיסטורית של NAACP (האיגוד הלאומי לקידום אנשים צבעוניים), מצעד דממה שבו לקחו חלק כ-10,000 איש מהקהילה השחורה, והתרחש בניו יורק לפני למעלה ממאה שנה, בתגובה ללינצ’ים שעשו לבנים בשכניהם השחורים במדינת אילינוי.

כיום, המפגינים בברוקלין נשאו את שמותיהן ותמונתן של נשים טרנסיות שחורות וגברים טרנסים, ביניהן: ליילין אקסטרווגאנזה קובילט-פולאנקו, נינה פופ, ריאה מילטון, דומיניק פלס, מולסיה בוקר, טוני מקדייד, שאנל סרלוק ואחרות.

בין הנואמות היו מספר גדול של ארגונים ועמותות טרנסג’נדריות, מכל תחומי הסיוע, בדיור, השכלה, רפואה ומזון. נאום אישי ומרגש במיוחד נשאה מלאניה בראון, אחותה של ליליין קובילט-פולאנקו, אישה טרנסג’נדרית ממוצא לטיני-שחור, שמצאה את מותה בתא הבידוד של בית הכלא לנשים בניו יורק מידי התקף אפילפסיה.

לאחרונה התפרסם הווידאו של זמן המוות של ליילין, ובו מצולם דלת תא הבידוד שלה ולידה שתי נשות אבטחה מתבדחות, בזמן שעוד היה ניתן להציל את חייה. הראיות למרבה הצער, שוחררו רק לאחר שהתובע המחוזי פסק שלא הייתה עבירה הקשורה במותה.

האירוע נערך תוך היענות לכל הכללים הנדרשים להתקהלות כיום, ורובם המוחלט של הצועדים הצטיידו במסכות, נוזל לחיטוי ידיים ובקבוקי מים חולקו לאורך המצעד. בחוף המערבי, נערכה באותו היום הפגנה נוספת, גם היא בחלקה הגדול למען א.נשים שונים מגדרית מהקהילה השחורה, ונעשתה במקום אירועי הגאווה של לוס אנג’לס, שהשנה היו אמורים לציין יובל.

>> גאווה בשגרת קורונה: אירועי הגאווה 2020 נחשפים

>> האמת מאחורי חייו השערורייתיים של האייקון הגאה הראשון

הביקורת על חגיגות גאווה בזמן של מחאה תוססת, גם על חיי טרנס שחורים.ות, הובילו את מארגני המצעד לבטל את האירועים, ולהעביר את המטה לידי Black LGBTQIA Advisory Board Council. בצעדה בשדרות סאנסט נכחו כ-25,000 אנשים. ביחד, כ-40,000 מפגינות ומפגינים יצאו לרחובות בדרישה לצדק לחייהן של טרנסג’נדריות שחורות ובעלות גוון בארה"ב.