ביקורת חריפה מופנית כלפי דיוויד בקהאם באנגליה, כשברקע עסקת הענק עליה חתם עם קטאר, במסגרתה הוא יקדם "תיירות ותרבות" במדינה בעשר השנים הקרובות, כך על פי הדיווח ב"דה סאן". על פי הפרסומים, בקהאם יקבל 15 מיליון לירות שטרלינג לשנה, ובסך הכל 150 מיליון לירות שטרלינג (בערך 280 מיליון שקלים). 

כידוע, קטאר, אשר נבחרה לארח את משחקי גביע העולם ב-2022, מתהדרת במצב זכויות אדם מזעזע. הבריטים התאכזבו לגלות שבקהאם, שתמך לאורך השנים בזכויות נשים ולהט"ב, חתם על עסקה עם אחת המדינות החשוכות בעולם, שגם נחשבת לאחת המסוכנות ביותר ללהט"ב. 

"דיוויד ביקר באופן קבוע בקטאר בעשור האחרון. הוא שיחק בפריס סן ז'רמן (קבוצה בבעלות קטארית) וראה את התשוקה שיש לקטארים לכדורגל ואת המחוייבות שלהם לאירוח משחקי המונדיאל", נמסר מטעמו של בקהאם, בהצהרה שנתפסה כמעורפלת. "הוא תמיד דיבר על כוחו של ענף כדורגל כמקור של טוב. דיוויד מאמין במחויבות של קטאר לקדמה ושהמונדיאל יכול לעורר שינוי חיובי".

בשנת 2007 אמר בקהאם כי הוא "מרגיש כבוד להיות מתויג כאייקון גאה" ורבים תוהים איך הדבר מתיישב עם העובדה שהומוסקסואליות נמצאת מחוץ לחוק בקטאר והעונש עליה הוא עד שבע שנות מאסר או הלקאה בפומבי. מוסלמים אשר מקיימים יחסי מין עם גברים במדינה עלולים להיות נידונים למוות, אם כי לא קיימים דיווחים שאי פעם התקיימה בקטאר הוצאה להורג מסיבה זו. עם זאת, ללהט"ב אין שום זכות להגנה משפטית וחברי הקהילה הגאה במדינה חשופים לאפליה קשה.

"למרות התמיכה של בקאהם במאבק שלנו לשוויון, בזמנים בהם אחרים לא עשו זאת, הבחירה שלו להיות שגריר של משטר הומופובי היא מכה קשה", אמר פעיל זכויות הלהט"ב פיטר טאצ'ל לטלגרף. "יחד עם עונש מאסר על הומוסקסאליות, קטאר מנהלת רשת טיפולי המרה סודית המתיימרת להפוך להט"ב לסטרייטים. המשטר מתייחס לנשים כאזרחיות סוג ב' והן נדרשות לקבל אישור מאפוטרופוס גבר כדי ללמוד, להינשא או לטייל". 

הביקורת כלפי בקהאם לא נובעת רק מיחס קטאר ללהט"ב, אלא גם ממצב זכויות הנשים במדינה. נשים אשר מורשעות בקיום יחסי מין מחוץ לנישואים עלולות להישלח לשבע שנות מאסר, גם אם נפלו קורבן לאונס. גם היריון מחוץ לנישואין והסכמה להפלה הן עבירות על החוק שלצידן עונש מאסר. 

נוסף על כך, קיימים דיווחים כי העובדים הזרים המועסקים במדינה ובונים את האצטדיונים שישמשו את נבחרות העולם במשחקים, שוהים שם תחת תנאים קשים וכי 6,500 מהם מתו מאז זכתה המדינה בזכות לארח את המונדיאל. "נדמה שלדיוויד חשוב יותר רווח כספי מאשר זכויות אדם", סיכם טאצ'ל. "זה פוגע במותג שלו, אני מאוד מקווה שהוא יחשוב על זה בשנית".