סיפור הרצח המטריד שהתרחש בהארלם, ניו יורק, מקבל תפנית מוזרה. ב-17 במאי, הופץ תיעוד וידאו של עבריין כשהוא מוחזק, עירום, בידי שיירה של שוטרים שכפתו אותו לאלונקה. המשטרה הסבירה כי הוא חשוד בהצתה וברצח, אך רק כעת הפרטים מתבררים. הנאשם ברצח, אלג’ו מרקוליק, נגרר מבניין דירות בהארלם, כשחסם בגופו העירום את המשטרה מלהגיע לבניין, שם בקומה התשיעית שכב הקורבן ללא רוח חיים, וסימני המאבק ממלאים את המסדרון.

הקורבן זוהה ככריסטופר רודריגז, בן 30, תושב שכונת הארלם, הומו מחוץ לארון. מהמשטרה נמסר כי הרצח התבצע במסדרון חדר המדרגות, וכי הוא הוקלט במצלמות האבטחה במקום. מרקוליק דקר את רודריגז מספר פעמים בנשק בלתי מזוהה, השחית את איבר מינו וניסה לשסף גם את בטנו.

כריסטופר רודריגז
כריסטופר רודריגז. "הוא לא רצה לראות אותו ככה ברחובות" | צילום: פייסבוק

לאחר מכן פנה להצית את דירתו של רודריגז, בה התארח באותו הזמן, עד שהגיעו כוחות המשטרה לעצור אותו, מפגש שהוביל למאבק פיזי. ממשטרת ניו יורק נמסר כי הם מאמינים שרודריגז ומרקוליק היו בזוגיות, אולם החקירה בנושא עודנה מתבצעת.

>> "אם אני חוזר לכפר, יורים לי כדור ברגליים"

>> לפני שהפך לגיבור תרבות הוא התפרנס כנער ליווי

משפחתו של רודריגז אינם מאשרים את המידע. ז’קלין פרז, אמו של רודריגז, מספרת לחדשות שהיא אינה סבורה שבנה היה בקשר רומנטי עם מרקוליק, אותו הכיר מילדות, שניהם בראשית שנות השלושים לחייהם. "הבן שלי ראה שהוא הומלס, לאחר שאמא שלו זרקה אותו מהבית כי הוא קילל אותה. הוא לא רצה לראות אותו ככה ברחובות", מספרת ז’קלין אמו של המנוח.

"בני הכניס אותו הביתה לפני פחות מחודש. הוא עזר לו עם כסף. אלג’ו רצה קשר רומנטי אבל הבן שלי לא הרגיש ככה כלפיו", היא ממשיכה לספר כי רודריגז היה מחוץ לארון, וכי אף פעם לא הייתה לו, או לכל בן משפחה אחר, אף בעיה עם זה".

“כולם אהבו את הבן שלי. הוא תמיד היה יוצא לרקוד במסיבות. הוא תמיד דאג לבעלי חיים, הוא אפילו האכיל חתולי רחוב. הוא תמיד היה מלא חיים ואושר. הוא המרכז של המשפחה. אנחנו שבורים".