מייקי שאנל (18), נערה טרנסג'נדרית מבוסטון מסצ'וסטס, מספרת שתמיד הרגישה שהיא "אחרת" משאר הבנים איתם גדלה. עוד לפני שנולדה, קבעו הרופאים באופן חד משמעי שמייקי תיוולד בת, אז כמה גדולה הייתה ההפתעה ברגע שלאוויר העולם הגיח דווקא בן. 

למרות זאת, מייקי מספרת שלכולם היה ברור בשלב מאוד מוקדם שהסיפור שלה קצת יותר מורכב מזה. "בגיל 5 הייתי משחקת עם התיק של דודה שלי ומורחת לאמא שלי ליפסטיק. אף פעם לא הרגשתי כמו 'בן', הייתי מאוד נשית ומעולם לא ממש עברתי את 'גיל ההתבגרות הגברי'", היא סיפרה לסאם בייקר בדיילי מייל. "היה לי רק ממש קצת שיער פנים, אבל הצורה הפיזית של הגוף שלי תמיד הייתה נשית, בירכיים ובישבן".

מייקי מספרת שחוותה וספגה בבית הספר בריונות ושמות גנאי להט"בופובים רבים, עוד בימים בהן הייתה צעירה מדי מכדי להבין את המשמעות שלהם. בגיל 13 היא כבר יצאה מהארון כהומו ובהמשך התחילה לתהות אם היא בעצם טרנסג'נדרית.   

 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 

A post shared by Mikey Chanel (@mikeychanel)

לפני כשנה, שאנל עברה מספר בדיקות רפואיות שגרתיות, במהלכן התגלה כי יש לה מערכת רבייה נשית. "הייתה לי תחושה מוזרה אחרי פיפי או סקס, אז שלחו אותי לעבור בדיקת אולטרסאונד. הרופאים אמרו לי שיש לי רחם, שחלות וחצוצרות ואני יכולה להיכנס להריון אם אני רוצה. חשבתי שעובדים עלי בהתחלה, בכלל לא ידעתי שיש אפשרות כזאת". 

שאנל אובחנה עם תסמונת מולריאן (PMDS), מצב נדיר בו לאדם עם איברי מין זכריים יש גם מערכת רבייה נשית. למרות שלרוב האנשים המאובחנים עם התסמונת אין פתח וגינלי, הם עדיין יכולים לחוות וסת בדמות דם בשתן או בזרע. עם זאת, נדירים המקרים בהם אנשים עם PMDS מגיעים לגיל ההתבגרות מבלי לגלות על מצבם.  

הרופאים יעצו לשאנל לעבור כריתת רחם, זאת משום שאנשים עם PDMS נמצאים בסיכון גבוה לחלות בסרטן. כריתה הרחם מורידה משמעותית את הסיכון בו הם נמצאים, אבל למרות זאת, שאנל גילתה שאיברי המין הזכריים שלה לא פוריים ואילו מערכת הרבייה הנשית שלה מתפקדת לחלוטין, לכן היא לא התכוונה לפספס את הסיכוי היחיד שלה להביא לעולם ילד משלה.  

"הייתי בשוק במשך כמה שבועות עד שהבנתי שאני לא אוכל להביא ילד, אלא אם כן אני אסחב אותו בעצמי ומהר", היא אמרה, "תמיד רציתי להיות הורה ותמיד ראיתי ילדים בעתיד שלי, אז החלטתי שזה עכשיו או לעולם לא וניסיתי להיכנס להריון".  

 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 

A post shared by Mikey Chanel (@mikeychanel)

אחרי הגילוי, שאנל עברה מספר טיפולי פוריות, השיגה תרומת זרע ושלוש ביציות מופרות הושתלו היישר לחצוצרות שלה, דרך חלל הבטן. היום, היא כבר בחודש הרביעי ומצפה לבן זכר. "אמרו לי שיש רק 20 אחוז שזה יעבוד, אבל זה עבד. אני כבר לא יכולה לחכות להיות הורה. ההורים שלי לא היו הרבה בסביבה כשאני הייתי ילדה, אז אני רוצה להיות ההורה שהם לא יכלו להיות ולהיות שם עבור הילד שלי". 

שאנל נוטלת אסטרוגן שיעזור לה עם ההריון ומספרת שזה גורם לה להרגיש אישה יותר מאי פעם. עכשיו היא מקווה להשלים את ההתאמה המגדרית אחרי הלידה ולהעלות את המודעות לתסמונת שלא רבים מכירים. "אנשים מעולם לא שמעו על זה. אין הרבה מחקר בנושא ולא ערכו הרבה בדיקות. רוב הפעמים זה מתגלה במקרה. צריך להיות יותר מחקר וחינוך בנושא, זה יכול לשבור המון סטיגמות על מגדר וקהילת הלהט"ב".