סקר הגבריות (צילום: יחסי ציבור)
הגיליון החדש בו התפרסם הסקר | צילום: יחסי ציבור

אין כמעט מקום בתקשורת שלא מקונן על ערעור מעמדה של הגבריות במאה ה-21. בעוד שבקהילה הסטרייטית הוא נשאר פחות או במונחי דיון פנים גברי, הדיון סביב הגבריות החדשה בעייתי במיוחד בקרב גברים הומואים, מסיבות ברור לחלוטין. בסקר שפורסם במגזין הגאה הפופולרי "אטיטוד", 5,000 הומואים נשאלו כמה שאלות על גבריות. ונתון אחד קופץ לעין מעל לשאר: 71% מהמשתתפים בסקר ענו שהם חשים דחייה לנוכח סממנים נשיים בבן הזוג הפוטנציאלי.

בהמשך לגישה המחרידה כלפי גייז נשיים וקווירים, כשנתבקשו לענות על השאלה "האם אי פעם חשבת שהומואים נשיים מוציאים שם רע לקהילה הגאה?", חלק לא מבוטל מהעונים, 41%, ענו "כן".

מאט קיין, העורך הראשי של המגזין, מוצא את הנתונים העולים מהסקר מעט מדאיגים. "כן, אנחנו נהנים מהפריבילגיות המיוחסות לגברים בחברה פטריארכלית, שמסיבה כלשהי מעריכה אותנו יותר מנשים על סמך איבר המין שלנו", הוא טוען.

>> "הייתי בטוח שאתה נערי כמו שכתבת"

>> 8 טעויות נפוצות שגייז עושים במיטה - וכנראה שגם אתה

"במשך מרבית חיי גרמו לי להרגיש שאני פחות גבר בגלל הנטייה המינית שלי, וכל סימן של נשיות שאני מציג יהפוך אותי לחלק פחות מוערך בקהילה. אני יודע שהרבה הומואים מרגישים ככה", מוסיף העורך ומצביע על החשיבות בשיח על גבריות בקהילה הגאה, לאור "משבר הגבריות" המדובר בתקשורת המיינסטרים, ובהתחשב בקונפליקטים היחודיים לקהילה הגאה וגבריות.