>> לקבוצה של mako גאווה בפייסבוק כבר הצטרפתם?

חתונה לסבית בודהיסטית (צילום: SAM YEH, GettyImages IL)
פיש היואנג והו יא-טינג ביום המאושר בחייהן | צילום: SAM YEH, GettyImages IL

פיש היואנג והו יא-טינג, זוג לסביות שחגגו לא מכבר שבע שנות זוגיות, עשו היסטוריה בסוף השבוע כשהפכו לזוג הנשים הראשון בטיוואן שנישא בחתונה בודהיסטית.

"עושות את זה בשביל כל ההומואים והלסביות"

זוג הנשים החליפו נדרים וחרוזים במקום טבעות, כנהוג בטקס הבודהיסטי. השתיים נשבעו אמונים זו לזו במנזר בצפון טייוון, מלוות בכ-300 נזירים. זאת לאחר שמשפחותיהן של היואנג ויא-טינג לא  נכחו באירוע, מחשש לתשומת לב התקשורת.

שי צ'או הוואי, מאסטר בודהיסטית ומרצה באוניברסיטה, הציעה לזוג לערוך את הטקס בעצמה, לאחר שאלו פנו אליה בשאלה האם הומוסקסואליות מנוגדת לרוח הבודהיזם. חשוב לציין, כי הדת הבודהיסטית אינה מתייחסת באופן מפורש להומוסקסואליות.

חתונה לסבית בודהיסטית (צילום: SAM YEH, GettyImages IL)
הזוג מחליף חרוזים ונדרים | צילום: SAM YEH, GettyImages IL

הבודהיזם מלמד כי הנאה חושית ותשוקה באופן כללי, ובכלל זה הנאות מיניות באופן ספציפי, הן מכשול להארה. נזירים ונזירות מכל הזרמים הבודהיסטים אמורים להימנע מכל פעילות מינית ולקחת עם עצמם את שבועת הנזירות

פיש היואנג אמרה בריאיון לטאייפה טיימס בחודש שעבר, כי השתיים מרגישות שליחות. "אנחנו לא עושות את זה רק עבור עצמנו, אלא עבור הומואים ולסביות אחרים".

ארגוני זכויות אדם מקווים כי החתונה הגאה הראשונה תעזור לטיוואן להפוך למדינה האסייתית הראשונה, המכירה בנישואים גאים ובזוכיות להט"ב להתחתן.

>> צפו: סרטון בעד נישואים גאים

>> סינגפור: דגל הגאווה אאוט - הנקודה הוורודה אין