בית המשפט באנגליה הרשיע ביום שישי האחרון את סאקיב רחמן (32), איש מכירות רכב, בתקיפה אלימה, אכזרית והומופובית שביצעו הוא, אחיו ואסיק רחמן ואדם נוסף לא מזוהה לפני כשלוש שנים. הקורבן, גבר גיי ששמו לא הותר לפרסום, איבד הכרתו במהלך במהלך התקיפה ונותר עם חבלות קשות בפניו ונזק נפשי. 

על פי הדיווח של טלגרף וארגוס, התקרית האלימה אירעה בשעות הבוקר המוקדמות בספטמבר 2017, אז הקורבן ובן זוגו היו בדרכם חזרה הביתה מבילוי לילי והמתינו ברחוב מורלי שבעיר ברדפורד למונית שתאסוף אותם. התקיפה הוצתה אחרי שהקורבן התחיל לשיר שירים של דיסני, מה שלא התקבל בברכה על ידי התוקפים, שהתמלאו כעס ושנאה. 

רחוב מורלי, ברדפורד, אנגליה (צילום: Google Street View)
הרחוב בו אירעה התקיפה. ברדפורד, אנגליה | צילום: Google Street View

על פי העדויות בבית המשפט, ואסיק רחמן הסתער על הקורבן והכה את פניו באגרופים עד שאיבד את הכרתו. בשלב זה הצטרפו אליו אחיו סאקיב ואדם שלישי נוסף, ואלה דרכו על פניו של הקורבן בעוצמה בזמן שקיללו אותו קללות הומופוביות קשות. הקורבן סבל מאף שבור וארובת עין סדוקה. בנוסף, ראייתו נפגמה ומאז הוא נזקק מאז למשקפי ראייה. לבית המשפט סיפר כי בעבר היה נהנה לצאת מביתו, אבל כעת זה קורה לעיתים נדירות, זאת משום שכל יציאה הופכת אותו לחרד וחשדן כלפי הסביבה. 

בסיומה של מערכה משפטית ארוכה, נשלח סאקיב לתקופת מאסר בת תשעה חודשים, זאת אחרי שהודה בסעיף תקיפה הגורמת לפגיעה גופנית ממשית במסגרת עסקת טיעון. אחיו ואסיק, שהיה זה שהחל את התקיפה וגרם לקורבן לאבד את ההכרה, יישפט בסוף חודש פברואר, אבל יש לצפות כי יקבל עונש חמור בהרבה. נכון לעכשיו, הנאשם נמצא בפקיסטן, אחרי ששני האחים טסו לשם על מנת להשתתף במסע הלוויה של אביהם. סאקיב שב לבריטניה ואילו אחיו חלה ונשאר בפקיסטן.