גבר גאה נחטף בידי אחותו והוכנס בכפייה לטיפול המרה, שבין היתר כלל מכות שוט. הגבר מניגריה סיפר את סיפורו המחריד לחדשות BBC, בסרטון תחת טשטוש כבד. הוא מספר כיצד התרחש המקרה: “גדלתי במשפחה נוצרית, שרואה בהומוסקסואליות דבר שטני". לבסוף התוודה בפני משפחתו על אהבתו לגברים, וכמה ימים אחר כך, אחותו קראה לו לבוא לביקור אצלה, אך היא לא הייתה לבד כשהגיע. במקום חיכה יחד איתה מישהו אותו כינתה "נביא", שכפה עליו להיכנס לטיפולי המרה.

“הוא היה מגיע כל כמה זמן כדי לבצע ‘גירוש שדים רוחני', לדבריו, שבמהלכו הפשיט אותי מבגדי והלקה אותי בשוט וכל זה... ביום הראשון", הוא ממשיך להיזכר בזוועה, “הוא חזר על המעשה למחרת. 14 פעמים. ואז ביום השלישי, מרוב תשישות וכאב, איבדתי את ההכרה".

באותה כתבה מובאים גם סיפורם של שניים אחרים, אחת מהן היא אישה לסבית, גם היא תחת טשטוש, שמספרת על טיפולי ההמרה שנכנסה אליהם על דעת עצמה, ובמהלכם שפכו שמן חריף אל תוך איבר מינה. “זה היה פולשני בעיני, מה קשורה הפות שלי לגאולה? אבל באותו הזמן לא באמת ידעתי מספיק. אז הייתי מוכנה לעשות כל דבר כדי לגרום למשיכה הזו לאותו המין להיעלם. הייתי מוכנה לעשות כל דבר כדי לגרום לזה להיעלם”.

>> 15 הרגעים שעשו לקהילה הגאה את העשור

>> לסביות משתפות: 26 טיפים לסקס טוב יותר

>> "עד לפני חודש תמיד עשיתי סקס תחת השפעת סמים"

מאז העברת "חוק האיסור על נישואים חד מיניים" ב-2014, רשויות אכיפת החוק בניגריה עושות בו שימוש כעין חותמת אישור על פעולותיהם ההומופוביות, שממילא התקיימו באין מפריע קודם לכן. הקורבנות העיקריים הם גברים שנתפסים "נשיים" בעיני כוחות המשטרה, שמכים אותם, עוצרים אותם באיומים וסוחטים מהם שוחד.

ב-2007 סקר גלובלי מצא ש-97% מאזרחי ניגריה, מוסלמים ונוצרים כאחד, סבורים שהומוסקסואליות בלתי מתקבלת על הדעת. בגלל ההשתקה והטאבו סביב הנושא הלהט"בי, קשה להבין, לניגרים ולתושבים מהחוץ, עד כמה באמת נוראית ההומופוביה במדינה.