אין תמונה
משחקת ומתנהגת כמו ילדה לכל דבר: בובי ארצ'ולטה

יותר ויותר הורים מכירים בילדיהם הטרנסג'נדרים מגיל צעיר, ומסייעים להם לחיות על פי הזהות המגדרית הנכונה. לאחרונה דווח על ילדה טרנסג'נגרית בת 10 שהוריה מגדלים אותה כילדה לכל דבר, למרות שנולדה זכר. 
אבל מה קורה כאשר הבת הטרנסג'נדרית רוצה ללכת לתנועת הצופים לבנות (Girl Scouts) הפופולטרית בארצות הברית?

"לא משנה איך הוא נראה. יש לו איברים זכריים"

בובי מונטויה משחקת בצעצועים של בנות, מדברת כמו ילדה ונראית כמו ילדה, וכמו בנות רבות בגילה, לאחרונה ביקשה להצטרף לתנועת הצופים בקולורדו. 
אך כאשר אמה של בובי, פלישיה ארצ'ולטה, הגיעה עם בתה הקטנה על מנת להירשם, חלומותיה של בובי התנפצו. המדריכה הראשית מסרה, כי אין באפשרותה לרשום את בובי "משום שיש לה איברים זכריים".

 "אמרתי לה 'מה הבעיה?'", אומרת ארצ'ולטה לרשת CNN. "המדריכה מסרה: 'לא משנה איך הוא נראה. יש לו איברים זכריים והוא לא יכול להצטרף לקבוצת הבנות. בנוסף, הורים אחרים יכולים להתלונן'.  

יצוין, כי כל רשתות התקשורת בארה"ב לקו בדיווח הלוקה בבורות, כרגיל. מרביתן התייחסו לבובי כ"ילד שרוצה להיות ילדה"' ולא כילדה שפשוט נולדה בגוף הלא נכון.

החליטו לקבל את בובי כילדה לכל דבר

לאחר פרסום הסיפור, הודיעו בתנועה כי הם מקבלים את בובי בזרועות פתוחות כילדה לכל דבר. "נעשתה טעות. ככל הנראה המדריכה אינה מכירה את המדיניות של תנועת הצופים של קולורדו", נאמר מטעם התנועה.

יחד עם זאת, לא ברור אם בובי תצטרף לתנועת הצופים בסופו של דבר, זאת בשל הפרסומים הרבים לה זכתה בתקשורת.

ההרשמה לתנועת הצופים הנה קצה הקרחון באשר למאבקה של בובי לקבל יחס הוגן ושווה בהיותה ילדה טרנסג'נדרית.
בראיון לרשת vחדשות אומרת בובי, כי פעמים רבות היא מותקפת בבית הספר וזוכה ליחס שלילי ועוין בגלל האופן בו היא נראית ומתנהגת. ילדים רבים מציקים לה ומעליבים אותה, והיא מרגישה בודדה בבית הספר, לצערה ולצערה של אמה שתומכת בה ונמצאת לצידה.

בעבר פירסמה תנועת הצופים בארה"ב את גאוותה בשל העובדה, כי יותר ויותר טרנסג'נדרים וטרנסג'נדריות מצטרפים לקבוצות הצופים השונות ברחבי ארה"ב, וכי התנועה עושה מאמצים לעזור ולתמוך במצטרפים החדשים. 

יצוין, כי הצקות בבית הספר על רקע נטייה מינית והטייה מגדרית בארה"ב כמו גם בארץ, הפכו לנושא חם מאד בבתי הספר ובקרב בני נוער בגיל ההתבגרות. לאחרונה דווח על מספר מקרי התאבדות של בני נוער בארץ, ככל הנראה עקב הצקות ויחס שלילי מהסביבה בשל נטייתם המינית. 

>> היכנסו ותיהנו מכתבות נוספות בערוץ הגאווה

>> לקבוצה של mako גאווה בפייסבוק כבר הצטרפתם?