בממשלת אינדונזיה ממשיכים לקדם חוקים להרתעה, גירוש וענישה של הקהילה הגאה ותומכיה. הפעם, הממשלה החליטה לחייב מורים, מרצים ומחנכים מעבר לים לעבור מבחן, שנועד לסנן אנשי חינוך מהקהילה ותומכים. בניו יורק טיימס דווח כי הבחינה, שמהווה תנאי כניסה למערכות החינוך באינדונזיה, נערכת כמו בחינה פסיכולוגית שגרתית. אולם הנבחנים טוענים כי הבחינה מתפקעת מהומופוביה.

הבחינה כולה מורכבת משאלות נכון/לא נכון, שביניהן שאלות מכוונות במיוחד, כגון "ההרכב המגדרי באורגיה איננו רלוונטי להחלטה אם להצטרף", ועוד שאלה מכשילה: "לא ארגיש בנוח עם הידיעה כי המורה של בני/בתי הוא הומו".

כפי שמצוין בכתבה, התקנה יצאה לפועל תחת החלטה מ-2015 “האוסרת על בתי ספר בינלאומיים לגייס מורים זרים עם נטייה או התנהגות מינית בלתי רגילה".

>> 15 הרגעים שעשו לקהילה הגאה את העשור

>> לסביות משתפות: 26 טיפים לסקס טוב יותר

>> "עד לפני חודש תמיד עשיתי סקס תחת השפעת סמים"

זהו רק צעד נוסף בשורה של צעדים לדיכוי הקהילה הגאה באי. בספטמבר האחרון ניסתה הממשלה להעביר חקיקה האוסרת על יחסי מין מחוץ לנישואים, חוק שכמובן יהווה איום אך ורק כנגד נשים ומיעוטים מיניים, אך ברור לכולם כי זהו חוק שישמש להשתקה ואיומים כנגד הקהילה הגאה. קידום החוק נעצר לבסוף עם לחץ בינלאומי מצד ארגונים לזכויות אדם ומדינות שונות, שראו בו פגיעה קשה בזכויות הבסיסיות ביותר של אזרחי אינדונזיה.

ראש ממשלת אינדונזיה ז’וקו ווידודו הודה לבסוף, כי החוק דורש "עיון נוסף" עד שיועלה לדיון בשנית.