אומרים ששוויון גאה הוא סגולה לברכה ומנבא מזל טוב, והנה ההוכחה: הוועד המנהל של שבט סילטס, שבט הילידים האמריקאים באורגון, אישר ביום שישי האחרון בקשה לאפשר לבני זוג מאותו המין להינשא באופן חוקי בשטח השמורה.

הבקשה הגיעה בעקבות החלטתה של מדינת אורגון לאסור נישואים חד מיניים בשטחה. על פי החוק הפדרלי, למרות שהשמורה היא חלק ממדינת אורגון, לשבטי הילידים המוכרים על ידי החוק יש את הכוח לחוקק חוקים שיחולו על אזור השמורה שלהם, בדיוק כמו כל מדינה בארצות הברית. כך שבאפשרותם לעקוף את האיסור של מדינת אורגון ולקבוע כי נישואים גאים הינם חוקיים בצוך שטח השמורה, גם אם הם אינם חוקיים באורגון.

אינדיאנים גאים
נוצות בצבע זה חלק מהטבע

על פי הדיווחים ההחלטה על ידי מועצת שבט התקבלה כמעט פה אחד, כאשר רק חבר מועצה אחד הצביע נגד ההצעה. אבל לפני שאתם זוחלים לבוידעם בחיפוש אחר תחפושת האינדיאני מבי"ס יסודי, או מדמיינים איך תראו בשמלת כלה עם נוצות, דעו כי על פי ההצעה, לפחות אחד מבני הזוג חייב להיות חבר השבט על מנת להיות זכאי להינשא בשטח השמורה.

עתה מתכננים חברי המועצה להתייעץ עם בני השבט לפני כניסת החוק לתוקף. במידה ורוב חברי השבט יאשרו את הצעד זה, שבט סילטס יצטרף לשמונה שבטים אינדיאניים ברחבי ארצות הברית שכבר הכשירו נישואים גאים ויהפוך לשבט התשיעי המאפשר נישואים בין בני זוג מאותו המין על אדמותיו.

אינדיאנים גאים
שמורת שבט הסילטס

ימים ספורים לאחר ההחלטה של מועצת השבט, ביטל בית המשפט הפדרלי את האיסור של מדינת אורגון על נישואים בגאים במדינה בטענה שהאיסור נוגד את חוקת ארצות הברית. החלטת בית המשפט הפכה את אורגון למדינה ה-18 המאפשרת נישואים גאים, ובקרוב יוכלו כל תושבי אורגון, אינדיאנים וכל השאר, להינשא למי שהם רק רוצים. צירוף מקרים?

עוד ב-mako גאווה: