המוזיקאית הסקוטית פורצת הדרך סופי (34) מתה בשעות הבוקר המוקדמות (שבת) במפתיע באתונה, שם התגוררה בתקופה האחרונה. על פי חלק מהדיווחים, היא ככל הנראה "טיפסה כדי להסתכל על הירח המלא ובטעות מעדה ונפלה". 

"סופי הייתה חלוצה של סאונד חדש, אחת המוזיקאיות המשפיעות ביותר בעשור האחרון, לא רק בגלל הפקה ויצירתיות מתוחכמות, אלא גם בגלל בגלל המסר והנראות שהצליחה להשיג. סמל של שחרור", נכתב בהצהרה שנכתבה על ידי הצוות שלה ופורסמה במיקס מאג בשעות האחרונות.  

סופי, ילידת גלאזגו שבסקוטלנד, התחילה את דרכה המקצועית באנונימיות ולא חשפה את זהותה לקהל. בשנת 2017 היא יצאה מהארון כטרנסג'נדרית עם הסינגל "It's Ok To Cry", בו גם הופיעה לראשונה בקליפ. בשנת 2018 היא הוציאה את אלבום הבכורה שלה 'Oil Of Every Pearl's Un-Insides', בו עסקה בנושא בדרך שטרם נשמעה. האלבום אף היה מועמד בפרסי הגראמי בקטגוריית אלבום האלקטרוניקה הטוב ביותר לשנת 2019. 

"טרנסיות זה לקחת שליטה ולהביא את הגוף שלך להתיישר עם הנשמה, כדי ששניהם לא יריבו אחד עם השניה במאבק להישרדות", אמרה בעבר לבילבורד. "על כדור הארץ הזה, אפשר להתקרב לאיך שאתה באמת מרגיש בלי הלחצים החברתיים למלא תפקידים מסורתיים מסוימים המבוססים מגדר". 

עברה את תהליך ההתאמה המגדרית מול המצלמות. סופי (צילום: Burak Cingi/Redferns, Getty Images)
חלוצה של סאונד חדש. סופי | צילום: Burak Cingi/Redferns, Getty Images

בקריירה הקצרה שלה הספיקה סופי לשתף פעולה עם האמנים הגדולים ביותר, ביניהן גם מדונה וליידי גאגא. בין היתר היא סייעה ביצירת הז'אנר המוזיקלי PC MUSIC לצד המפיק איי.ג'יי קוק, שמנהל לייבל תחת אותו שם. היא גם עזרה לכתוב את הלהיט "Bitch I'm Madonna" של מדונה ועבדה רבות עם אמנית הפופ צ׳רלי XCX.