נואמי מדינה מרטינז (28) ויוליסה רמירז (28), בנות זוג מאל פאסו, טקסס, נרצחו באכזריות בזמן ביקור משפחתי בעיירה המקסיקנית סיודאד חוארס שבמדינת צ'יוואווה, הגובלת עם אל פאסו. על פי הדיווח של "אל דיאריו", הן נצפו לאחרונה ביום שבת על ידי בני המשפחה שלהן לפני שדווחו כנעדרות. גופותיהן המבותרות אותרו יום לאחר מכן, בשקיות אשפה שהושלכו במרחק של 30 ק"מ זו מזו, בגבול בין שתי המדינות. 

הרשויות מאמינות כי מרטינז ורמירז עונו ונאנסו לפני שנרצחו ביריות, ובימים אלה מתבצעת חקירה מאומצת כדי לגלות היכן בנות הזוג היו בשעות האחרונות שלהן. עם זאת, עד כה לא בוצעו מעצרים בחשד לפשע שמטלטל את ארצות הברית ומקסיקו. עוד מתברר כי גופותיהן אותרו שעות ספורות לפני התכנסות ועדה משותפת לעיירות השכנות, שהייתה אמורה לדון באלימות הגואה באזור. 

קארן ארוויזו, מנהלת ועדת מדינת צ'יוואווה למגוון מיני, אמרה למגזין הגאה "פרזנטס" כי בנות הזוג הותקפו מינית לפני הרצח. "מדובר בפשע אלים מוגזם ובהתחשב בנסיבות נדמה שמדובר בפשע שנאה, כי הן הותקפו מינית", הסבירה. "זו הסיבה שבגללה אנחנו רואים במקרה לא רק כרצח נשים כפול, אלא כפשע שנאה על רקע נטייה מינית". 

נואמי מדינה מרטינז, יוליסה רמירז (צילום: nohemi.medina.58958@, Facebook)
נואמי מדינה מרטינז, יוליסה רמירז | צילום: nohemi.medina.58958@, Facebook

מושל צ'יוואווה מארו קמפוס הודיע כי לא יתן למקרה לעבור מבלי שאיש יתן את הדין, אבל ארוויזו הביעה חשש כבד כי הרשויות יגלו פעם נוספת אוזלת יד במציאת הפושעים, כפי שקרה לא פעם בפשעי שנאה שכוונו כנגד חברי וחברות קהילת הלהט"ב במקסיקו. "הדאגה העיקרית שלי היא שהרשויות פשוט לא יעשו שום דבר", היא אמרה בשיחה עם הדיילי מייל. "אנחנו מרגישים שמתייחסים אלינו כמו אזרחים סוג ב' ושלאף אחד לא אכפת". 

מרטינז ורמירז נישאו לפני כחצי שנה והן הותירו אחריהן שלושה ילדים. יום אחרי שגופות בנות הזוג נמצאו, התגלו שתי גופות נשים נוספות במחוז. מספר הנרצחות באזור מאז תחילת 2022 עומד כעת על 14 נשים. סיודאד חוארס הוא המקום האלים ביותר במדינת צ'יוואווה המקסיקנית. מתחילת השנה התרחשו בעיירה לפחות 65 מקרי קצח. בשנת 2021, התרחשו 2,476 מקרי רצח בכל 67 המחוזות במדינה, אך 1,424 מהם בסיודאד חוארס - ממוצע של 4 מקרי רצח ביום. 

נואמי מדינה מרטינז, יוליסה רמירז (צילום: nohemi.medina.58958@, Facebook)
נואמי מדינה מרטינז, יוליסה רמירז | צילום: nohemi.medina.58958@, Facebook