למרות מה שאפשר לחשוב, "בנים גאים" ("Proud Boys") הוא למעשה ארגון ימני קיצוני נאו-פשיסטי, הפועל ועוסק בעיקר בפוליטיקה אלימה וגזענית ומורכב מגברים לבנים בלבד. חבריו חולקים אהבה לכלי נשק ומתגאים בשוביניזם ושנאת זרים, ולא פעם הם גם מעורבים בתקריות אלימות ברחבי ארצות הברית. בשבוע שעבר עלה הארגון לכותרות, אחרי ששמו צץ בעימות בין המועמדים לנשיאות ארצות הברית דונלד טראמפ וג'ו ביידן. 

במהלך העימות, נשאל הנשיא טראמפ אם יהיה מוכן לגנות קבוצות המאמינות בעליונות "הגזע הלבן" ומיליציות שונות, ולומר להן לסגת מהפעילות האלימה שלהן. טראמפ הסכים, אבל ביקש להבהיר את מי בדיוק הוא אמור לגנות. אז ביידן ציין את ארגון "בנים גאים" ואילו טראמפ ענה: "הבנים הגאים, התרחקו והיו מוכנים, אבל אני אגיד לכם מה, מישהו חייב לעשות משהו בנוגע ל'אנטיפה' (תנועת שמאל אמריקאית) והשמאל, כי זאת לא בעיה של הימין". 

חברי ארגון "בנים גאים" בהפגנה בפורטלנד, 2020 (צילום: Andrew Lichtenstein/Corbis, Getty images)
חברי ארגון "בנים גאים" בהפגנה בפורטלנד, 2020 | צילום: Andrew Lichtenstein/Corbis, Getty images

ההתחמקות של טראמפ מגינוי ישיר והשימוש במילים "התרחקו והיו מוכנים" נתפס בעיני הארגון כהצהרת תמיכה. הם חגגו את התמיכה המפתיעה של הנשיא ברשתות החברתיות, הוסיפו את הסלוגן החדש ללוגו שלהם ואף דיווחו כי ביממה שאחרי העימות קיבלו פניות רבות מחברים חדשים שרצו להצטרף לארגון, וכך הוא גדל בעשרה אחוזים. טראמפ ניסה לחזור בו בהמשך ולהוציא הבהרה, אבל הנזק כבר נעשה והפיאסקו התקשורתי סביב הנושא לא פסק - ביידן צייץ, היועץ של טראמפ ענה, כלי תקשורת סיקרו כל אמירה ועדכון, ולכמה רגעים הצירוף "בנים גאים" הפך מאוד פופולרי בטוויטר.

מי שלא אהב את ההתעסקות הזאת היו הבנים הגאים האמיתיים של העולם, שהחליטו לצאת במחאה מקורית ולחטוף, או יותר נכון לדרוש מחדש, את ההאשטאג ProudBoys בטוויטר. כוכב סדרת הקאלט "מלחמת הכוכבים", ג'ורג' טאקיי, כתב: "אם אם גייז יצלמו את עצמם מתנשקים או עושים משהו מאוד הומואי, ויתייגו ProudBoys, זה בטח ממש ישבש אותם". תוך שעות בודדות הרשת החברתית הוצפה בתמונות של בנים גאים אמיתיים, והתוצאה - מלאה באהבה. אז את מי אתם מעדיפים - הגברים הגזענים והאלימים עם הנשק, או את אלה שמתנשקים?