קירה ביילי טסה לבלות חודש שלם במקלט חיות בר באוסטרליה כדי לעזור לטפל בחיות הבר, אבל כשהגיעה גילתה כי טורף מסתורי מטיל אימה על הסביבה, אז היא מחליטה לנסות להציל את המצב. לא מדובר בסרט הרפתקאות חדש, אלא בסיפור האישי של הבובה האחרונה מקולקציית "אמריקן גירל" של חברת "מאטל". 

סדרת הבובות הזו השאירה הורים רבים מרוששים וכבשה את הילדים בארצות הברית, בעיקר בגלל הגיוון בה - כל בובה קיבלה שם וסיפור חיים מיוחד, במטרה להציג את הגוונים השונים בחברה האמריקאית. אבל הסיפור של הבובה קירה, האחרונה בסדרה, הצליח להכעיס לא מעט הומופובים. 

חברת "מאטל" חשפה את הבובה קירה ביילי בת ה-10 בסוף 2020. היא פעילה למען איכות הסביבה ואוהבת לבקר במקלט חיות הבר באוסטרליה, שמנוהל על ידי מאמי ולינט, דודה שלה וזוגתה. כן, לקירה יש דודות לסביות, וזאת לא הפעם הראשונה שסדרת "אמריקן גירל" מעודדת נראות להט"בית. 

ספר העצות של החברה, שבעבר הדריך כיצד להתנהג עם בנים, עודכן ומלמד כעת נערות איך להתמודד עם התאהבויות והוא אף מכיל עצות לגבי יחסים חד מיניים. אם זה לא מספיק, אז במהלך החודש הקרוב יתפרסם ספר חדש שיעקוב אחר משפחה מעורבת עם שני אבות גאים. 

קירה היא בובת הדגל האמריקאית הראשונה שמציגה מערכת יחסים חד מינית בצורה מובהקת. בספר שלה אף מצוין כי הדודות התחתנו אחרי "שינויים בחוק שאפשרו זאת", התייחסות ברורה למשאל העם שנערך באוסטרליה ב-2017, בו האזרחים הצביעו בעד נישואים חד מיניים.

 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 

A post shared by Official American Girl (@americangirlbrand)

אבל לא כולם מבסוטים מהעלילה הלהט"בית של קירה. "הומוסקסואליות היא נושא בלתי הולם לספר ילדים ואני מאוכזב מאוד מכך שהוא נרקם בצורה כה בוטה", כתב אוהד זועם. "קו העלילה אינו הולם ובוגר מדי לקוראים צעירים. ההורים לא מודעים למערכת היחסים הלסבית בסיפור". בנוסף, מספר אספנים הודיעו כי הם מתכוונים להחרים את החברה והביעו את הכעס שלהם באמצעות ביקורות שליליות באמזון.

הביקורות השליליות המוגזמות דווקא הצחיקו הרבה אנשים, כמו את אספנית הבובות רבקה נחמן, שסיכמה את כל הדרמה בסרטון טיקטוק היסטרי. "הנה כל הדרמה שהבובה גרמה רק בשלושת הימים האחרונים", אמרה בסרטון. "לפני כמה ימים הודלף כי לבובה החדשה יהיו דודות לסביות ואנשים איבדו את הראש. הייתה כל כך הרבה הומופוביה בוטה וזה היה מחריד. אנשים אמרו שילדים לא צריכים לקרוא על סקס, כאילו אמריקן גירל מפיצים פורנו של לסביות". 

@nicejewishgrrl

american girl collectors continue to be ~the worst people in the world~ ##americangirl ##americangirldoll ##americangirltok ##lgbt ##fyp ##drama

♬ Monkeys Spinning Monkeys - Kevin MacLeod

חברת "מאטל" הודיעה כי היא לא מתכוונת להיכנע לבורות. "עוד מההתחלה הדמויות של 'ילדת השנה' עוצבו כדי לשקף את המציאות וחיי ילדות כיום", אמרה ג'ולי פארקס, דוברת החברה. "בתור מותג, תמיד השתדלנו לחלוק את המסר שאין 'מתכון קסמים' למשפחה והן יכולות להיות מורכבות מכל מיני מרכיבים, וכל אחד מהם ייחודי ומקסים. אנחנו יודעים שכל נערה וילדה יכולה לקשר את סיפורה של קירה לסיפור שלה. אנחנו שמחים להראות כי המעטה של המשפחה לא חשוב - זו עדיין משפחה וזה כל מה שחשוב".