מחקר חדש שערך פרופסור מסנורי קורקי מאוניברסיטת ארקנסו בארצות הברית ופורסם בכתב העת המדעי "כלכלה וביולוגיה אנושית" מצא קשר בין ממשל טראמפ לבריאות הנפשית של חברי וחברות הקהילה הגאה. "קיים קשר ברור בין השינוי לממשל אנטי להט"בי ב-2016 לבין החמרת הבריאות הנפש של קהילת הלהט"ב", אמר פרופ' קורקי. "ממצאים מצביעים על כך שממשל ביידן ירש שיעורים גבוהים של מצוקה נפשית בקרב להט"ב". 

על פי המחקר, אחוז "המצוקה הנפשית הקיצונית" בקרב להט"ב עלה ב-4 אחוזים מאז תחילת כהונתו הנשיא לשעבר טראמפ ועד יומו האחרון בתפקיד. בנוסף, המחקר גילה כי מניעת זכויות קיימות מלהט"ב עלולה להזיק יותר לרווחתם הנפשית, מאשר שלא היו כאלה מלכתחילה". 

אם זה לא מספיק, נתוני המחקר מצביעים כי במהלך כהונתו של טראמפ הפער במצוקה הנפשית בין אמריקאים להט"ב להטרוסקסואלים גדל מ-1.8 אחוזים ל-6.9 אחוזים. על פניו נראה כי מדובר באחוזים בודדים ולא משמעותיים, אבל כשמדובר במצוקה נפשית קיצונית עלייה שכזו היא קריטית, זאת משום שאינה שכיחה בקרב האוכלוסייה הרחבה. 

אוניברסיטת ארקנסו (צילום: Natalia Bratslavsky, Shutterstock)
אוניברסיטת ארקנסו | צילום: Natalia Bratslavsky, Shutterstock

התיאוריה של קורקי מתבטאת באופן מובהק במחקר מקביל שערך ארגון הנוער הגאה האמריקאי "פרויקט טרבור", שמצא כי 94 אחוזים מהנוער הגאה בארצות הברית הצהיר כי המצב הפוליטי במדינה באותה תקופה, השפיע לרעה על בריאותם הנפשית. "כשהיו החלטות מדיניות ציבוריות, היינו רואים את האפקט של זה", אמר עמית פיילי, מנכ"ל הפרויקט לחדשות NBC. "כשהמסר של הממשל מפלה ומלא בשנאה - יש לזה השפעה".

"הפחדים הכי גרועים של כולם הפכו למציאות", הסבירה אדריאן גרזנדה, פרופ' קלינית לפסיכיאטריה ומדעי ההתנהגות באוניברסיטת קליפורניה, שכתבה את המחקר. "שמנו לב למגמת של ייאוש וחוסר תקווה בקרב המטופלים שלנו, רבים מהם בני ובנות הקהילה הגאה". 

המחקר של קורקי מגובה במחקר נוסף שנערך על ידי אוניברסיטת קליפורניה בלוס אנג'לס, בו נמצא כי בין השנים 2015-2018 הדיווחים על מצוקה נפשית בקרב להט"ב עלו מ-15.4 אחוזים ל-21.5 אחוזים. עם זאת, ובדומה לקורקי, פרופ' אדריאן גרנזה, הממונה על המחקר, ציין כי לא ניתן ליצור קשר סיבתי מוחלט בין ממשל טראמפ לבין הירידה בבריאות הנפשית של חברי וחברות הקהילה הגאה. 

כזכור, תקופת שלטונו של טראמפ התאפיינה במתקפות תכופות ומתמשכות על זכויות קהילת הלהט"ב, ביניהן נאסר על שירות טרנסג'נדרים בצבא, התבצע ניסיון מובהק לשלול אזרחות מילדי הורים חד-מיניים, ניתן חופש מוחלט לסוכנויות האימוץ הפדרליות לדחות זוגות להט"ב ואף טויחו מדו"חות זכויות אדם מקרים הומופובים או טרנספובים אלימים. 

לפי ממצאיה של הליגה ההומו-לסבית נגד השמצה (GLAAD), יצא הנשיא טראמפ נגד הקהילה הלהט"בית באופן אקטיבי כ-180 פעמים במהלך שנותיו בבית הלבן. ההתנהלות הזו הובילה לשיא בפשעי השנאה שהופנו כלפי הקהילה הגאה. שנתו האחרונה של טראמפ כנשיא הייתה הקטלנית ביותר עבור הקהילה הטרנסג'נדרית בארצות הברית, שספגה גל רציחות מסיבי ואיבדה 44 מחבריה וחברותיה. למרבה הצער, גם 2021 מסתמנת כשנה אכזרית ועד כה נרצחו בארצות הברית 38 גברים ונשים חברי הקהילה הטרנסית.