>> לקבוצה של mako גאווה בפייסבוק כבר הצטרפתם? 

ילד עם זוג לסביות (צילום: אימג'בנק / Thinkstock)
מספקים סביבה תומכת ואוהבת (אילוסטרציה) | צילום: אימג'בנק / Thinkstock

סיבה לגאווה: מחקר חדש שבוצע באוניברסיטת מישיגן מצביע על כך שילדים להורים בני אותו מין מאושרים יותר מבני גילם שחיים במשפחות מסורתיות. כלי התקשורת במישיגן מדווחים כי על פי המחקר, זוגות בני אותו מין משקיעים יותר מעצמם בחינוך וגידול ילדיהם, ודואגים לאושרם – יותר מאשר זוגות הטרוסקסואליים.

"בניגוד למשפחות המסורתיות, הורים בני אותו מין אינם רואים ביכולת שלהם ליצור תא משפחתי דבר מובן מאליו", נכתב בדברי הסיכום למחקר. "בדרך כלל מדובר בהליך שדורש מאמץ רב – אימוץ או לידה באמצעות אם פונדקאית".

המחקר הקיף 2,000 משפחות, המהוות מדגם מייצג של האוכלוסייה האמריקנית. מחצית מהן משפחות מסורתיות ומחצית הורים בני אותו מין.

"הורים הומואים טובים בדיוק כמו סטרייטים"

מחקר זה מצטרף לקביעתו של ארגון הפסיכולוגים האמריקני, לפיה הורים הומואים טובים בדיוק כמו עמיתיהם הסטרייטים.

"מחקרים שבוצעו שוב ושוב אודות הורים הומואים וילדיהם על ידי ארגון הפסיכולוגים האמריקני ואחרים, מצביעים באופן עקבי על כך שאין כל ראיה מדעית לכך שילדים להורים כאלה מאושרים פחות או לא מטופלים כיאות", הודיע הארגון בהודעתו.

בארגון הוסיפו, כי הוכח בוודאות כי לזהות ההורים אין כל השפעה על הנטייה המינית של הילדים.

"לפיכך, הורים בני אותו מין הם בעלי אותה סבירות כמו הורים הטרוסקסואלים שיספקו סביבה תומכת ובריאה לילדיהם", כך לשון ההודעה. "גוף מחקר זה ראה כי להסתגלות, התפתחות ורווחה פסיכולוגית של ילדים אין כל קשר לנטייה המינית של הוריהם, וכי לילדים של הורים הומואים יש את אותם הסיכויים לפרוח, להצליח ולשגשג".

>> משפחה גאה? צרו קשר והשתתפו במדור חדש בערוץ

>> "גם בירושלים מקבלים משפחות גאות"