>> לקבוצה של mako גאווה בפייסבוק כבר הצטרפתם?

אין תמונה
במקום הראשון. מת'ו סימונס
מתוך 25 המתמודדים על תואר "מר גיי ארה"ב" שהגיעו מכל רחבי המדינה, היה זה חייל המארינס לשעבר, מת'יו סימונס, שזכה במקום הראשון. סימונס, שהגיע ממדינת נבאדה, ייצג את מדינתו בתחרות היוקרתית "Mr. Gay World" שתתקיים ב-4 באוגוסט בבלגיה. 

החתיך בן ה-25 עלה על הבמה במדים וזמן קצר אחר-כך הוריד כמעט הכל ונשאר עם תחתוני הספידו הקטנטנים להנאת הצופים וצוות השופטים, שזיכו אותו במירב הנקודות.

"משתמשים בתחרות למטרות טובות"

באתר Mr. Gay World כותב סימונס כי הוא חולם לעורר השראה בקרב חבריו, כיצד יש להתמודד עם מכשולים בחיים ולהיות הכי טובים שהם יכולים להיות. "אסור לוותר על החלומות ואסור לשכוח מי אתם", הוא כותב.

לדבריו, טיולים במדינות שונות בתקופת ילדותו ומגוריו בארצות מסביב לגלובוס הפכו אותו לאדם טוב יותר. "הדבר לימד אותי להעריך את אותם אנשים שחיים באזורים שונים בעולם, ומזלם לא שפר עליהם כמו אמריקנים רבים. אני מאמין שזה מחבר אותי לאנשים רבים ושונים".

על אף פוטנציאל הסליזיות של התחרות, נראה כי למארגנים כוונות אחרות לחלוטין. "אנחנו רוצים להשתמש בתחרות על מנת להציג גייז למטרה טובה", אמר מפיק התחרות ואחד השופטים ג'ארל הוגדל. "תחרות מר גיי ארה"ב היא דוגמא מובהקת לאקטיביזם הפוגש בידור. אנחנו גאים בכל המתמודדים".

בעבר קיים מגזין הגייז המודפס "הזמן הוורוד" את תחרות "גבר השנה", שזוכיו השתתפו בתחרויות הבינלאומיות. מאז נסגר המגזין, לישראל אין נציגים בתחרויות היופי להומואים שמתקיימות מסביב לעולם.