>> לקבוצה של mako גאווה בפייסבוק כבר הצטרפתם?

אין תמונה
וולאס במשחקים בסידני. מדליית כסף
הספורטאי האוסטרלי האולימפי ג'י וולאס, בעל מדליית הכסף בטרמפולינה מאולימפיאדת סידני 2000, החליט לנצל את תשומת הלב העולמית למשחקים בלונדון וסיפר על מצבו הבריאותי בריאיון לסטאר אובזרבר.

בריאיון התוודה וולאס כי הוא את נגיף ה-HIV, וסיפר כי חש צורך לספר את סיפורו לאחר שצפה בריאיון עם גרג לוגאניס, האלוף האולימפי בקפיצה למים בין השנים 76' ל-88', שיצא מהארון כנושא את הנגיף ומאז פעיל בנושא.

וולאס, שהגיע למשחקים האולימפיים בלונדון כפרשן תחום הטרמפולינה וכאורח הכבוד של הבית הגאה במשחקים האולימפיים, שתומך בספורטאים הגאים, מספר כי צפה בריאיון של לוגאניס לרשת CNN בזמן שהותו בעיר. "לא יכולתי להפסיק לחשוב על כך מאז אותו רגע. לא הצלחתי להירדם, אז כתבתי. חשוב לי לעורר מועדות בזמן שהותי כאן, במהלך המשחקים".

צפו בריאיון אחר עם וולאס לפני מספר שנים

לוגאניס זכה בארבע מדליות זהב ואחת כסף בין השנים 1976 ל-1988, לפני שיצא מהארון כהומו וכנושא נגיף ה-HIV באוטוביוגרפיה בשנת 1995. "סיפורו היווה מקור השראה עבורי. גם אני ספורטאי אולימפי בעל מדליה, וגם אני מתמודד עם נגיף ה-HIV".

וולאס מספר, כי בין היתר הושפע מיציאתו מהארון של איש הטלוויזיה אנדרסון קופר בחודש שעבר. "קופר תיאר את הערך הגדול שבלהישמע ולהיראות, כחלק מהתמודדות עם אלימות, הטרדות והשפלות על רקע הומופובי מצד חברים לעבודה, קולגות, הממסד ובעיקר מצד המשפחה והחברים הקרובים", סיפר וולאס באותו ריאיון.

"גם אני סבלתי מאותן הצקות, למזלי הצלחתי להתמודד עמן ולשרוד. יש לי בן זוג תומך, חברים והורים מדהימים שנמצאים שם עבורי. לצערי, לרבים אחרים אין את אותה תמיכה".

>> שווים זהב: הספורטאים הלוהטים של לונדון 2012

>> האלוף האולימפי מת'יו מיצ'ם: "שמח להיות לסמל עבור הקהילה"