זה לא היה צפוי: מאמר היסטורי חדש שפורסם בבריטניה חושף כי ביתה של שושלת המלוכה הבריטית, ארמון בקינגהאם, נבנה על חורבותיו של בית בושת של גברים ואזור קרוזינג מפורסם. 

ריקטור נורטון, שכתב את המאמר "תת התרבות ההומוסקסואלית בתחילת המאה ה-18 בלונדון", כלל בתוכו ציטוטים של הפוליטיקאי האנגלי קלמנט ווקר המתעדים סקס הומוסקסואלי בגן התות, בדיוק היכן שעומד כיום ביתה של המלכה אליזבת. 

בשנת 1694, 50 שנה לפני שהוקם המבנה לראשונה עבור ג'ון שפילד, הדוכס הראשון מבקינגהאם, כתב ווקר על "הסודומאים והספינטרים הזקופים החדשים בגן התות", כינויים בריטים ארכאיים לבתי בושת ועובדי תעשיית המין. 

בית בקינגהאם, 1754  (צילום: Guildhall Library & Art Gallery/Heritage Images, GettyImages)
בית בקינגהאם, 1754 | צילום: Guildhall Library & Art Gallery/Heritage Images, GettyImages

מחבר המאמר אף כלל בתוכו ציטוטים ישנים יותר מתחילת המאה של ג'ון וילמוט, רוזן רוצ'סטר, שחיבר פואמה קצרה על אהבתו לנערים הצעירים שהוצמדו לאנשי אצולה וסחבו עבורם לפיד שיאיר את הדרך בשעות הלילה: "אהבתנו לא תשכח, כאשר כל נער קישורים שנראה טוב משתוקק להנאה, הנשיקה הטובה ביותר הייתה במגרש המכריע, בין אם הנער ז**ן אותך או אתה את הנער". מרגש. 

נורטון מדגיש במאמר כי למרות שהתיעודים מצביעים על כך שגן התות היה מוקד מפגש מרכזי לגברים שאוהבים סקס עם גברים, ההיסטוריונים מתקשים לקבוע האם האקטים המיניים התקיימו בתמורה לכסף. "מתיעוד הדיונים בבתי המשפט נגד אלו שהואשמו במעשים חסרי צניעות עולה כי הגברים שהגיעו לגן התות קיימו יחסי מין עבור הנאה יותר מאשר רווח". אז עכשיו נשאר רק לשאול את אליזבת אם היא יודעת שלפניה ביקרו באזור לא מעט מלכות.