מאות חברים מקהילת הלהט"ב בקולומביה התאספו בפארק ציבורי בבוגוטה למרתון נשיקות, זאת לאחר ששני גברים שהתנשקו באותו המקום סולקו ממנו באיומים. המחאה התארגנה ספונטנית דרך הרשתות החברתיות, בתגובה לסרטון שהפך ויראלי ובו נראים בני הוג מגורשים בקללות מהמקום על ידי קבוצת קנאים קיצוניים.

בסרטון אפשר לשמוע מספר נשים צועקות לעבר שני הגברים: "בשכונה הזו אנחנו לא מאפשרים סקס בפארק, במיוחד לא מול ילדים" – זאת למרות שבני הזוג רק נישקו זה את זה על השפתיים. קבוצת הנשים המשיכה לאיים על הגברים ואחת מהן אף איימה כי הן "יעשו בהם לינץ' אם לא יעזבו", ואישה אחרת תועדה כשהיא רודפת אחריהם עם מקל של מטאטא בניסיון להכות אותם.

בתגובה, כאמור, התאספו המוני אנשים כדי לתמוך בזוג ולהראות שהם לא הולכים לתת לתקרית האלימה לעצור אותם. במהלך המחאה השקטה הונפו דגלי הגאווה, וחלק מהאנשים החזיקו שלטים שבהם נכתב: "נשיקות הן סימנים לאהבה - לא פשע". בשלט אחר נכתב: "אנחנו רוצים להתנשק בלי שיעקבו אחרינו".

בקולומביה, יש לציין, אושרו נישואים חד-מיניים כבר ב-2016, ולהורים מאותו המין יש זכויות שוות לאימוץ. כמו כן, אפליה נגד להט"ב אסורה במדינה על פי חוק. עם זאת, למרות שהיא נחשבת כליברלית יותר ממדינות אחרות בדרום אמריקה, הקהילה הגאה עדיין מתמודדת עם מקרים לא מעטים של אפליה. ב-2019 אורגנה מחאה מחוץ לקניון יוקרתי בבוגוטה, לאחר שזוג גברים הוטרד על ידי גבר באותו מרכז קניות. על פי הדיווחים, הגבר דחף את בני הזוג, צעק לעברם וקילל אותם רק בגלל שהתחבקו. לאחר שבני הזוג התקשרו למשטרה, הם נקנסו באופן מפתיע על "חשיפה מגונה בפומבי".