אלירזה פאזלי מונפרד, צעיר בן 20 מאיראן, סולק מהשירות הצבאי אחרי שמפקדיו גילו כי הוא הומוסקסואל. המסמך אודות השחרור, אשר מפרט את "סטיותיו המיניות", הגיע אל בני משפחתו, שרצחו אותו וכרתו את ראשו על רקע "כבוד המשפחה". 

לאחר השחרור ומחשש לחייו, החל אלירזה לתכנן את בריחתו מאיראן לטורקיה, שם היה אמור לפגוש את בן הזוג שלו, פליט איראני שמצא מקלט במדינה. אגיל אביאט, חברה קרובה של הקורבן, סיפרה לכלי תקשורת מקומי, כי דיבר לאחרונה עם אמא שלו בשעות הבוקר, ולאחר מכן אחיו למחצה שיקר לו ואמר שאביהם רוצה להיפגש עם שניהם. 

אלירזה עלה לרכבו של אחיו, שהיה מתלונן באופן קבוע על הדרך בה אלירזה היה מתלבש ומתנהג בטענה שהדבר "מבייש" את המשפחה, והשניים יצאו מהעיר, אז נעלמו עקבותיו. 

"לא שמענו ממנו כמה ימים, עד שאחיו התקשר לאמא של אלירזה ואמר לה 'גמרנו אותו'", סיפרה חברתו. "במילים אחרות, הוא הודה כי רצח אותו. הם מצאו את הגופה שלו מתחת לעצי דקל, ולקחו אותה לנתיחה. אמא שלו אושפזה בגלל ההלם שחוותה".  

לפי הדיווח של 6Rang (שישה צבעים), ארגון איראני של הומואים ולסביות, עד כה נעצרו שלושה חשודים ברצח המזעזע, שניים מהם בני דודיו של אלירזה. 

מסיח אלינג'אד, עיתונאית מקומית, צייצה בטוויטר על המקרה בשבוע שעבר וסיפקה פרטים מחרידים. "אליזרה מת לאחר שראשו נכרת על ידי בני משפחתו", כתבה. "הם זרקו את גופתו מחוץ לעיר אהוואז. קהילת הלהט"ב של איראן מקבלת יחס אכזרי מצד המשטר ומצד משפחות מסוימות. נוח על משכבך בשלום אלירזה פאזלי מונפרד, בחור צעיר עם נשמה מדהימה שנרצח אך ורק בגלל שהוא הומו". 

בנוסף לסיפור הרצח המחריד של אלירזה, אלינג'אד הציפה סרטונים ומקרים נוספים אשר הגיעו לאחרונה לידיה ומציגים את מצבה הקשה של הקהילה הגאה באיראן, ביניהם מעצר אלים ולא חוקי של צעיר הומוסקסואל איראני על ידי מאבטחים, תיעוד של בחור נוסף אחרי שהוכה על ידי שוטרים בתוך תחנת המשטרה וסרטון של אישה טרנסג'נדרית שהוטרדה על ידי גבר זר ברחוב. 

"דרך חוקים הומופוביים, פרופגנדה אנטי להט"בית ועונשים קלים לרוצחים, הרפובליקה האסלאמית של איראן מכשירה מקרי רצח רבים של חברי וחברות הקהילה הגאה באיראן", כתבה אלינג'אד. "קהילה שמשתוקקת שמישהו בעולם ישמע אותה".