אין גבול לאכזריות ולשנאת נשים: מאות לסביות צעירות מוחזקות באקוודור בדרום אמריקה כאסירות ביותר ממאתיים "מרפאות", שם הן עוברות אונס, התעללות, מכות, עינויים והרעבה. כל זאת כחלק מתהליך "ריפוי", שבסופו "יהפכו" הנשים לסטרייטיות.

אין תמונה
תיעוד שצילמו פעילים שהתגנבו: לסבית צעירה עוברת עינוי – על החולצה כתוב "לסבית" ומספר אסירה

בארגון All Out פתחו בקמפיין עולמי כדי ללחוץ על נשיא אקוודור, רפאל קוראה, לאכוף את החוק ולהורות על סגירתם של בתי העינויים.

חוטפים נשים ומחזיקים אותן בניגוד לרצונן

 "ההומוסקסואליות היא מחלה ברוטאלית, וכדי לרפא אותה נחוצים אמצעים ברוטאליים", אומרים באותן "מרפאות".

ב-All Out מדגישים כי בתי העינויים הללו פועלים בניגוד לחוק האקוודורי. "אולם, בעוד ממשלת אקוודור ערכה פסטיבל תקשורתי סביב סגירתן של כשלושים מרפאות, ברחבי הרפובליקה פועלות יותר ממאתיים 'מרפאות'", אומרים בארגון. "הם חוטפים נשים שהם מגלים שהן לסביות, מחזיקים אותן בניגוד לרצונם – ומשם מבצעים את אחד המעשים הסדיסטיים ביותר שניתן להעלות על הדעת".

פעילי קהילת הלהט"ב באקוודור חברו לארגון All Out, כדי להפעיל לחץ בינלאומי על הנשיא קוראה, שיפעיל את סמכותו לסגירתם של כל בתי העינויים. בארגון החלו להחתים עצומה שתועבר לנשיא קוראה וכן לנשיא הנציבות הבין-אמריקאית לזכויות אדם, פליפה מרטינס.

"אם הנשיא קוראה, שחרט על דגלו את בשורת הקדמה והנאורות, יידע שהקהילה הבינלאומית צופה בו מקרוב, הוא יהיה חייב לפעול ולסגור את בתי העינויים הללו אחת ולתמיד", אמרו בארגון.

שיטת ה"ריפוי": מכות, הצלפות ואונס

בחודש שעבר סיפרה נערה לסבית, שנמלטה מהמקום בזכות מאמצים של אמה, על העינויים שעברה במקום. "היינו חוטפות מכות עם מקל בכל בוקר", סיפרה. "במשך היום קראו לנו פסוקים מהתנ"ך, תוך כדי שהצליפו בנו ונגעו בנו במקומות אינטימיים. לפנות ערב היו אונסים אותנו, ומי שבכתה – מנעו ממנה לאכול ארוחת ערב. אחת לשלושה ימים לא האכילו אותנו כלל".

ב-All Out ציינו כי ישנם גם הורים פרימיטיביים, ששולחים את בנותיהם ל"מרפאות", בתקווה שהן יחדלו להיות לסביות. "בין אם הנערות נחטפו ובין אם הגיעו בהסכמת הוריהן – מדובר בבתי עינויים לא חוקיים", אמרו בארגון. "זה מנוגד לחוק האקוודורי ומנוגד לכל האמנות הבינלאומיות לזכויות אדם".

אקוודור, כמו מדינות רבות באמריקה הלטינית, נחשבת נאורה מאוד בכל הקשור לזכויות להט"ב. ברפובליקה ישנם מספר חוקים נגד הומופוביה, והיא מאפשרת איחוד אזרחי בין בני אותו מין. כמו כן, מדובר באחת המדינות המחמירות בעולם בענישה בגין אלימות נגד נשים.

"האיש שיכול ללחוץ על המתג ולסגור את המרפאות הללו אחת ולתמיד הוא הנשיא רפאל קוראה", אמרו בארגון. "לכן, אנחנו מבקשים מכולם לחתום על העצומה, ולהציל את מאות הנשים הצעירות שסובלות רק בגלל נטייתן המינית".

לחתימה על העצומה באתר של ארגון All Out – לחצו כאן

>> היכנסו ותיהנו מכתבות נוספות בערוץ הגאווה

>> לקבוצה של mako גאווה בפייסבוק כבר הצטרפתם?