"שני הצדדים יצטרכו לוותר". אורן (צילום: חדשות 2)
"גן עדן לקהילה הגאה". מייקל אורן | צילום: חדשות 2

שגריר ישראל בארה"ב מייקל אורן הציג אמש פנים אחרות של ישראל: כמעט גן עדן לגאים. זה היה נאומו הראשון והיחיד בארה"ב, לפי שעה, שבו הבעיה הפלסטינית או האיום האירני נדחקו לקרן זווית, וישראל צוירה כמדינה ליברלית שמפנה, או לפחות מנסה להפנות, פנים מחייכות לאוכלוסייתה ההומו-לסבית.

אורן הוזמן לשאת את הנאום המרכזי בוועידה השנתית של ארגון הומו-לסבי ארצי גדול, "פורום השוויון כיום, הקהילה ההומו-לסבית בישראל היא חלק מהמרקם של החברה המגוונת והתוססת במדינה", ציין השגריר והוסיף: "יחדיו אנו חיילים, פרופסורים, מחוקקים, שופטים, עובדי מפעלים, בעלי מקצועות רפואיים ומורים. יחדיו אנו לא הומואים, הטרוסקסואלים, ביסקסואליים או טרנסג'נדרים. אלא, בגאווה, ישראלים".

"גם כאשר מחבלים מתאבדים פלסטינים פוצצו אוטובוסים ומסעדות בישראל, וטילי טרוריסטים נחתו על השכונות שלנו, ישראל הוסיפה להעניק מקלט להומואים ולסביות פלסטינים", המשיך אורן בשבחיו למדינת ישראל, "למעשה, שני ארגונים פלסטיניים שנלחמים למען זכויות הקהילה בגדה המערבית, פועלים מישראל מפני שאינם יכולים לפעול בחופשיות משטחי הרשות".

בנאומו ציין השגריר גם שלושה מקרים בהם הודגש היחס הליברלי לו זוכים חברי הקהילה הגאה בישראל: שתי חיילות שהציקו לחיילת לסבית, הועמדו למשפט צבאי וקיבלו עונשי מאסר; דיפלומט ישראלי, שקיבל מינוי לשגרירות יוקרתית באירופה, ביקש, וקיבל "ללא הרהור נוסף", זכויות מלאות לשותפו לחיים; ממשלת ישראל לא נכנעה ללחצים "עצומים" של גורמים דתיים והתירה לקיים את מצעד הגאווה בירושלים, תחת הגנה של כוחות משטרה, והמצעד היה הצלחה גדולה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק