>> לקבוצה של mako גאווה בפייסבוק כבר הצטרפתם?

אלן ג'ונסון נשיאת ליבריה (צילום: Chris Hondros, GettyImages IL)
אלן ג'ונסון סירליף, נשיאת ליבריה | צילום: Chris Hondros, GettyImages IL
בעוד מדינות רבות באפריקה רודפות הומוסקסואלים, נראה שלפחות בליבריה יכולה קהילת הלהט"ב לזכות לתמיכה מצדה של הנשיאה אלן ג'ונסון סירליף: בתגובה לשתי הצעות החוק שהגישו חברי פרלמנט לכלוא גברים הומואים למשך עשר שנים, אמרה סירליף כי תטיל וטו על ההצעות אם יעברו. "לא אתן את ידי לאפליה", אמרה בהודעה שפרסמה אתמול.

לא תסכים לאפלית קבוצות בליבריה

החוק הליברי הקיים מטיל קנס כספי על גבר שנתפס מבצע "מעשי סדום". בעוד סירליף אינה יכולה, לפי שעה, לבטל את החוק הקיים ולהפוך את ההומוסקסואליות לחוקית, היא יכולה להשתמש בזכות הווטו שלה כנשיאה, כדי להדוף חוקים שיגרמו למאסר של גברים הומואים.

"לעולם לא אכפה את האמונות הדתיות שלי על אף אזרח", אמרה. "לא אסכים שקבוצות בליבריה יופלו לרעה, ולכן אטרפד כל חקיקה קיצונית וקנאית. ליבריה תחת הנהגתי תהיה מקום עם אווירה של חופש ודמוקרטיה".

סירליף, כלת פרס נובל לשלום, היא האישה הראשונה שנבחרה לעמוד בראש מדינה ביבשת אפריקה. היא נבחרה לתפקידה בשנת 2005, לאחר שנים של רדיפה, מאסר וגלות כפויה בגין הביקורת שהטיחה בממשלות ליבריה שקדמו לה.

בשנת 2011 זכתה בפרס נובל לשלום, יחד עם פעילת השלום הליברית לימה בואי והפעילה הפמיניסטית התימנייה תווכל כרמאן. השלוש זכו בפרס על תרומתן למאבק באפליית נשים.

>> אני אוהב את הבן ההומו שלכם. למה אתם לא?

>> עומר שריף הבן: "אני הומו ויהודי"

>> היכנסו ותיהנו מכתבות נוספות בערוץ הגאווה