ג'יימס מואיד ובן זוגו, צמד תיירים בריטים בסאן דייגו קליפורניה, מספרים על התקרית שהייתה להם עם משטרת סאן דיאגו סביב בנם הפעוט, שהחלה בנהג מונית אובר הומופוב. בדרך שעשו למלון במונית, החל התינוק לבכות, ונהג המונית אמר לשני הגברים שהילד צריך את אמא שלו. השניים הסבירו לו כמה פעמים, שלילד יש שני אבות וזה כל מה שצריך, אבל הנהג התעקש והמשיך לטעון שהילד צריך את אמו שלו.

באותו הלילה בבית המלון. השניים התעוררו מדפיקות בדלת באחת וחצי בלילה. בדלת עמדו שני קצינים שביקשו מהם להזדהות.

מסתבר שנהג האובר שהחזיר אותנו למלון קרא למשטרה על... סחר בילדים? רשלנות?”, כתב מואיד בטוויטר. השוטרים יצאו מהמקום בשקט כשראו את המסמכים של הזוג, כולל את הדרכון של בנם הקטן בו הם רשומים כהוריו. אבל המשפחה הנוסעת לא נרגעה.

"נשארנו ערים והשתגענו”, כתב מואיד, “מה אם לא היה לנו הדרכון שלו? האם השוטרים היו בסדר איתנו אז? לאיפה המשפחה הגאה שלי תוכל לנסוע בבטחה?”.

הוא ממשיך לעדכן שפנה לאובר, וקיבל בתגובה מהאלגוריתם של אפליקציית שירותי ההסעות החזר כספי על הנסיעה וטופס תלונה. אך הוא התעקש כי הוא לא מעוניין בהחזר כספי אלא ב"הוכחה שביטחונם של נוסעים להט"בים ישמר מידי נהגים הומופובים”.

כמה שעות לאחר מכן, עדכן מואיד כי דיבר עם אובר וביקש את התנצלותו, ולא את פיטוריו של הנהג. וגם הכשרה הולמת לנהגים בפגישתם עם נוסעים להט"בים. עד כה לא קיבלו הזוג תשובה רשמית מאובר.