>> לקבוצה של mako גאווה בפייסבוק כבר הצטרפתם?

אין תמונה
שלט התמיכה של הקהילה הגאה בארה"ב בנשיא אובמה
ניצחונו של ברק אובמה במירוץ לנשיאות ארצות הברית מסמן יום של היסטוריה כפולה עבור קהילת הלט"ב. ראשית, לראשונה בהיסטוריה, נשיא אמריקני מכהן הלך על כל הקופה והפך את התמיכה בקהילת הלהט"ב לחלק מרכזי בקמפיין הבחירות שלו. שנית, מיין ומרילנד הפכו אמש לשתי המדינות הראשונות בעולם שאישרו במשאל עם נישואים בין בני אותו מין. הבוקר הצטרפה גם מינסוטה לחגיגות. כעת נותר רק לחכות להכרעה של מדינת וושינגטון.

מעולם לא היו הבחירות הללו מכריעות וגורליות כל כך עבור הקהילה. היה זה אובמה עצמו שהגדיר זאת במפגשים עם תומכים להט"בים: "הבחירות הללו יקבעו כיצד תיראה אמריקה בעתיד: נאורה, ליברלית וחופשית או חשוכה, שמרנית וגזענית".

אין תמונה
מיין מצטרפת לחגיגות
בקדנציה הראשונה היה אובמה לנשיא שחתם על "חוק מת'יו שפרד נגד פשעי שנאה", ביטל את "לא נשאל, אל תספר" – האיסור על חיילים הומואים לצאת מהארון, קידם תוכנית רוחבית לרווחתה של הקהילה הטרנסג'נדרית והקים את פורטל הלהט"ב באתר הרשמי של הבית הלבן.

יריבו, מיט רומני, איים להכניס תיקון לחוקה שיאסור על נישואים בין בני אותו מין, וסגנו, פול ראיין, הגדיל לעשות כאשר למחרת ניצחונו הבטיח להחזיר את "לא נשאל, אל תספר" (וחזר בו מאוחר יותר), כשהוא משתלח בקהילת הלהט"ב ומכריז: "הזכויות שלנו באות מאלוהים – לא מהממשלה".

נישואים בין בני אותו מין: עידן חדש באמריקה

לצד ניצחונו של אובמה, חוגגת קהילת הלהט"ב הישג היסטורי נוסף. לראשונה בהיסטוריה, אישרו אזרחים נישואים בין בני אותו מין. לא פחות משלוש מדינות אישררו את מה שמסמן עידן חדש באמריקה: מיין, מרילנד ומינסוטה.

אין תמונה
מעתה אמרו "מארי-לנד". כרזה ברוח החגיגות

במיין זכתה הקהילה ב-54% מקולות המצביעים שהתנגדו להגדרת נישואים כ"איחוד בין גבר לאישה", במרילנד זכתה הקהילה ב-57.8% ובמינסוטה, לאחר ספירה של 89.7% מהקולות, מסתמן ניצחון ברור של כ-54% לקהילה הגאה.

כעת נשואות העיניים למדינת וושינגטון, שם יכריעו האזרחים אם הם הולכים יחד עם הממשל בבירה אולימפיה או שהקהילה חוזרת להיאבק.

ביום שכזה, גם אנחנו ב-mako גאווה לא יכולים להישאר אדישים ומברכים את גולשינו: חג שמח!

>> מפורסמים גאים למען הנשיא אובמה