>> הצטרפו לעמוד הפייסבוק

אין תמונה
ביאל ביאן
ביאל-ביאן, העיר העשירית בגודלה בשוויץ, חצויה בין דוברי הגרמנית ודוברי הצרפתית שבה, ואפילו שמה הרשמי הוא בשתי השפות. אבל נראה שמעבר להיותה סמל להרמוניה, עושה השבוע העיר היסטוריה, והופכת לראשונה באירופה שנשלטת על ידי רוב של הומואים ולסביות מחוץ לארון.

העיר השלישית בעולם עם רוב להט"בי

שלושה מתוך חמשת החברים שנבחרו לכהן בקבינט העירוני, הגוף המנהל את העיר, הם פעילי זכויות הלהט"ב ברברה שוויקרט ממפלגת הירוקים, סדריק נמיץ מהמפלגה הסוציאליסטית וביאט פורה ממפלגת האיחוד הדמוקרטי של המרכז. מדובר בעיר השלישית בעולם שבמוסדות השלטון שלה יש רוב להט"בי, אחרי ווסט הוליווד שבמדינת קליפורניה ווילטון מנורס שבמדינת פלורידה.

מנכ"לית ארגון הלהט"ב השוויצרי הצלב הוורוד, אליסיה פארל, אמרה כי היא מקווה שהשינוי בביאל-ביאן יעודד בני נוער לצאת מהארון. "בני נוער להט"בים יכולים להפסיק להרגיש פחד או חוסר שייכות", אמרה בראיון לטלוויזיה השוויצרית בשפה הצרפתית. "הם רואים במו עיניהם שאפשר להגיע למקומות הכי גבוהים, בגאווה ובנחישות".

הפרשן הפוליטי גיאורג לוץ אמר בראיון לטלוויזיה השוויצרית בשפה הגרמנית כי העובדה שביאן-ביאל היא עיר דו-לשונית תרמה להצלחת המועמדים הגאים.

"באוכלוסייה דוברת הגרמנית הנושא הלהט"בי הוא זניח", אמר לוץ. "בקרב דוברי הצרפתית עדיין קיימת שמרנות מסוימת. לכן, יש כאן שילוב של דוברי גרמנית שהצביעו ללא קשר לנטייה המינית של המועמדים, לבין דוברי צרפתית שהיה חשוב להם שהמועמדים הללו ייכנסו וייאבקו למען זכויות להט"ב".

>> בקרוב בצרפת: מסמכים רשמיים בלי הבדל מגדרי