>> לקבוצה של mako גאווה בפייסבוק כבר הצטרפתם?

אין תמונה
עשו היסטוריה. גטה וסנל ב"נשיקה הראשונה"

החלטתו של ברק אובמה לשים קץ למדיניות ההומופובית "אל תשאל-לא נספר" משפיעה יותר ויותר על חיילי צבא ארה"ב, שיוצאים מהארון בהמוניהם.

שתי מלחיות לסביות המשיכו את הגל השבוע ועשו היסטוריה, כשהעניקו זו לזו את "הנשיקה הלסבית הראשונה" בצבא ארה"ב - לשמחת המלחים הרבים בסביבה.

נפגשו בתום שמונים ימי הפלגה

"הנשיקה הראשונה" הפכה למסורת בחיל הים האמריקאי. לפי הוירג'יניאן פיילוט, מדי שנה, נבחר אחד המלחים להיות הראשון לרדת מהאונייה לאחר משט ממושך, ולהעניק את "הנשיקה הראשונה" לבת זוגתו. השבוע, במקום מלח - הייתה זו מלחית. 

מריסה גטה זכתה להיות הלסבית הראשונה בהיסטוריה של ארה"ב שזכתה לכבוד ולנשיקה עם זוגתה שמשרתת בחיל הים אף היא, קיטלטיק סנל. השתיים נפגשו במפרץ וירג'יניה בתום שמונים ימי הפלגה.

"מקווה שהנשיקה תשפיע על גייז לצאת מהארון"

גטה מספרת כי מדובר היה בהגרלה, כשכרטיס השתתפות עלה דולר אחד בלבד. "קניתי 50 כרטיסים, והכריזו את שמי בהגרלה. נחמד לשם שינוי להיות מי שאני", אמרה בסרטון שצולם מייד אחר כך.

סנל הוסיפה כי מדובר באירוע משמעותי. "זו הפעם הראשונה בה אנחנו יכולים להראות מי אנחנו באמת. אני מקווה שהנשיקה תשפיע על הומואים ולסביות נוספים בצבא – להיות מי שהם", אמרה. צפו בנשיקה ההיסטורית.

>> דגל הגאווה אאוט - הנקודה הוורודה אין

>> צפו: כך נראית משפחה לסבית

>> למבזקים קצרים נוספים מהעולם

>> היכנסו ותיהנו מכתבות נוספות בערוץ הגאווה