לי ברובסון, בחור הטרוסקסואל בן 30, מספר כיצד בילוי עם שני חברים גאים שלו הפך לסיוט, כשיצאו מהבר בשעות הקטנות של הלילה. לי הלך יחד עם זוג חבריו, דן וקלארק שהחזיקו ידיים, כשצמד זרים בחנו אותם מהצד השני של הרחוב. "וזה כל מה שקרה, הם היו עלינו", ברובסון מעיד, "הם התנפלו עלינו וצעקו את כל הקללות ההומופוביות, 'מתרומם', 'זה לא טבעי'. כל המילים העלובות והרגילות האלה".

ההתקפה התרחשה בצ’למספורד, אנגליה, אבל ברובסון סבור שאת הלקח צריכים ללמוד לא רק תושבי צ’למספורד. הוא מתאר את המקרה לפרטים: “הבחנו בשניים בוהים בנו, עוקבים אחרינו בעיניים. קלארק החליט ליצור קשר ואמר 'שלום', ושאל אותם במה הם בוהים".

ההערה הקטנה של קלארק הציתה את שני הבחורים שהחלו לקלל ולצעוק. “ניסיתי להרגיע אותם”, אומר ברובסון, “ולהבליג, אבל הם תפסו את אחד החברים שלי ומשכו אותו למטה. השנה היא 2020, ורק הסתובבנו עסוקים בשלנו. הם לא סבלו את זה, וזה בדיוק היה הרגע שבו הפילו אותי באגרוף. הם חיפשו דם, זה היה פוגע ומגעיל".

>> 12 סוגים של שיימינג נפוצים בקהילה הגאה

>> כשסיפרתי במילואים שעשיתי ניתוח שינוי מין

>> 5 טיפים חשובים להתמודדות עם פרידה ושברון לב

ברובסון ספג את המכות ועזר לזוג חבריו להתחמק מהמקום. לאחר מכן שיתף כמה צילומי סלפי מדממים בפייסבוק. מאחורי תמונות הסלפי היו תשע שעות במיון ושבוע ימי מחלה. ברובסון מוסיף שחבריו לקחו את התקרית כ"חלק מהשגרה”, בעוד שברובסון עצמו הפנה את הכאב להסברה, וכעת הוא מגייס כסף לקו סיוע להט"בים ולארגון בריטי נגד בריונות "קרן טארנס היגינס".

"אין מקום להומופוביה ופשעי שנאה בחברה מודרנית של היום", הוא מוסיף, "אפילו קיבלתי הודעות בגריינדר – גם מריבועים אפורים – עם מסרים כמו ‘כל הכבוד שהתמודדת איתם’, התגובות פשוט מדהימות".