אירוויזיון 2014 אוסטריה קונצ'יטה וורסט
"הדבר הזה לא מקובל עלי". זוהי קונצ'יטה וורסט

ככל שהאירוויזיון מתקרב, הזמרים המייצגים את מדינתם עובדים קשה על יחסי ציבור על מנת לקדם את שירם במדינתם וברחבי אירופה. הם מופיעים, מתראיינים ונוסעים בין המדינות.

אחד מהזמרים הוא אראם סרגסטיאן, הידוע בשם הבמה אראם MP3 שייצג את ארמניה עם השיר "Not alone", שכרגע מוביל כמעט בכל אתרי ההימורים כמועמד ודאי לניצחון. מסתבר שאראם, שנוסע להשתתף בפסטיבל שהכי מזוהה בעולם עם קהילת הלהט"ב, מביע אמירות גזעניות, הומופוביות וטרנסופוביות כמעט בכל הזדמנות.

אלא שאת עיקר זעמו הוא מוציא נגד הזמרת קונצ'יטה וורסט, אישיות הדראג של טרנסווסטייט המייצג את אוסטריה, חובש פאה ומשאיר את פניו מעוטרות בזקן כמחאה עבור שוויון זכויות לקהילת הטרנסקסואלים. הדברים פורסמו ברשת על ידי הבלוגר הארמני ArtMika העוקב אחרי מתמודדי התחרות.

כבר בהופעתו הראשונה בטלוויזיה המקומית לאחר שנבחר לייצג את ארמניה נשאל סרגסטיאן על ידי עתונאי "מה דעתך על האישה עם הזקן מאוסטריה"?, ותשובתו היתה שהיא לא הולמת וצריך לעזור לה להגיע להחלטה עם היא אישה או גבר.

שירה של קונצ'יטה וורסט מאוסטריה:

השבוע ענה על אותה שאלה במילים: זה יהיה לי קשה, אנחנו נופיע על אותה הבמה בנאמבר בו ישירו כל מתמודדי התחרות ביחד. אם אתה רוצה לשמוע בכל זאת את עמדתי בנושא, כשאני נאלץ לעבור בסמוך לפארק "קום אייגי" (פארק בירוואן, בירת ארמניה, הידוע כמקום מפגש למין מזדמן הומוסקסואלי ומין בתשלום עם טרנסקסואלים), אני מאיץ את הרכב בכדי לא להיתקל בהם. במקרה של קונצ'יטה איכשהו אני אצטרך לסבול את נוכחותה, אני מקווה שאני אצליח".

אירווזיון 2014 אראם MP3 אראם סרגסטיאן ארמניה
יצטרך להתמודד. אראם MP3

למחרת פרסם בעמוד הפייסבוק שלו שהוא אמר את הדברים בשביל להצחיק את העיתונאים שנכחו במקום אך הוסיף: "אני לא חי חיים כאלה, ובניגוד לאיך שהעולם מתקדם, או יותר נכון נסוג, הדבר הזה (=טרנסקסואליות) אינו מקובל בעיני אבל לא התכוונתי לפגוע אישית בקונצ'יטה וורסט". נראה אותו מנסה להצחיק את העיתונאים שיגיעו לקופנהגן שרובם המכריע שייכים לקהילת הלהט"ב.

אראם וקונצ'יטה ייפגשו לראשונה כבר ב-5 באפריל במסגרת "קונצרט אירוויזיון" המסורתי המתקיים באמסטרדם. בגלל התחייבויות קודמות לתיאטרון הקאמרי, מיי פיינגולד לא תיקח חלק באירוע הזה. עד לרגע זה לא פורסמה שום תגובה מצידה של קונצ'יטה וורסט.

שירו של אראם MP3 מארמניה:


כך או כך היום הטלוויזיה הדנית DK פרסמה את סדר ההופעה של המדינות בשני חצאי הגמר. מיי פיינגולד תעלה לבמה בחצי הגמר השני כשיר מספר 2 מיד אחרי הלהקה ממלטה ולפני הזמר מנורווגיה. לאחר שיסתיים חצי הגמר השני, נדע את הרשימה הסופית של המדינות המופיעות בגמר.

חצי גמר ראשון: יום שלישי, 6 במאי
1. ארמניה 9. אוקראינה
2. לטביה 10. בלגיה
3. אסטוניה 11. מולדובה
4. שבדיה 12. סן מרינו
5. איסלנד 13. פורטוגל
6. אלבניה 14. הולנד
7. רוסיה 15. מונטנגרו
8. אייזברג'אן 16. הונגריה

 

חצי גמר שני, יום חמישי, 8 במאי
1. מלטה 9. אירלנד
2. ישראל 10. בלרוס
3. נורווגיה 11. מקדוניה
4. גאורגיה 12. שוויץ
5. פולין 13. יוון
6. אוסטריה 14. סלובניה
7. ליטא 15. רומניה
8. פינלנד