אלכס דורון, בן 38 מארה"ב, התכוון להתחיל לימודי המשך להכשרתו כאח, ולהפוך לאח מרדים, באוניברסיטת יוניון ג’קסון, טנסי. דורון התכונן ללימודיו בג’קסון, לשם התכוון לעבור לשלוש השנים הקרובות. הוא בחר לפנות לאוניברסיטה נוצרית אוונגליסטית לא משום היותו נוצרי אדוק, אלא כיוון ששמע על יתרונותיו של המוסד, והיה סבור שצעד זה יועיל לקריירה שלו. אולם, רק כמה ימים לפני תחילת הלימודים, הוא פרסם בפייסבוק את המכתב המביש שקיבל מהאוניברסיטה, ובו בוטלו לימודיו במקום.

"קיבלתי חדשות נוראיות השבוע בנוגע למוסד שבחרתי להמשך לימודי", כתב דורון באותו הפוסט, "מסתבר שחינוך מוכוון אמונה באוניברסיטת יוניון הוא לא מה שאלוהים תכנן בשבילי, כי אוניברסיטת יוניון לא מוכוונת להבנה שהשנאה שלהם במסווה דת איננה נוצרית בכלל. האל שלי לימד אותי ואהבת את רעך, ולא לשפוט, כפי שכתוב בבשורה על פי מתיה".

"אני כותב כדי ליידע את כולם שזה לא בסדר", הסביר דורון ושיתף צילום של המכתב שקיבל מהאוניברסיטה האוונגליסטית, בו נכתב, "בקשתך למגורים במעונות והפרופיל שלך ברשת החברתית, וכן הכוונה שלך לחיות עם בן זוגך, מצביעים על סירובך לעקוב אחר ההתחייבות עליה חתמת".

ההתחייבות המדוברת היא מסמך הערכים של האוניברסיטה, עליו חתם במהירות במשרדי האוניברסיטה מבלי לקרוא. שם, באחד הסעיפים, מצוין כי המוסד לא יפגין סובלנות כלפי "קשרים טמאים", כגון "מין לפני הנישואים, מין מחוץ לנישואים, פעילות הומוסקסואלית או חיים משותפים".

>> ביים את הסרט הכי פרובוקטיבי בהיסטוריה, ונרצח

>> 9 ספורטאים שיצאו מהארון ב-2020 (עד כה)

"שיניתי את כל החיים שלי. התפטרתי מעבודתי, מכרתי הרבה מהחפצים שלי והתכוננתי לעבור". המיניות שלו, טוען דורון, מעולם לא עלתה לדיון בראיון, ולא ניתן לו כל רמז שכך האוניברסיטה עלולה להתייחס אליו. לו ידע על הגישה השמרנית קיצונית של האוניברסיטה, לא היה ממשיך ברישומו ללימודים שם, שאינם זולים ואינם מובנים מאליהם בשבילו. "זו הפעם הראשונה שחוויתי אפליה, ובכל הכנות, אני לא מאמין שדברים כאלה עדיין קורים".