הפגנה נגד להט
הפגנה נגד קהילת הלהט"ב באינדונזיה | צילום: Paramarta Bari, Shutterstock
56 גברים בשנות העשרים לחייהם נעצרו בג'קרטה, בירת אינדונזיה, משום שהשתתפו במסיבת גייז לכבוד יום העצמאות של המדינה. דובר המשטרה המקומית, יוסרי סונוס, סיפר ש-47 מתוכם שוחררו ללא האשמות, בעוד תשעה אחרים יעמדו לדין בגין מעשים מגונים והפצת פורנוגרפיה. עוד הוסיף כי במקום נמצאו קונדומים שישמשו כראיות נגד הנאשמים וכי אחד מהם התגלה בבדיקות דם כנשא HIV. 

הומוסקסואליות לא נמצאת מחוץ לחוק ברוב שטחה של אינדונזיה, אבל גיל ההסכמה משתנה מאזור לאזור ואין ללהט"בים במדינה שום זכויות. בבירת ג'קרטה היא אמנם חוקית, אבל מארגני המסיבה יעמדו לדין במסגרת החוק האוסר פורנוגרפיה ומעשים מגונים ועלולים להישפט ל-15 שנים בכלא. החוק מחמיר מאוד וכולל מלקות, קנסות ועונשי מאסר ממושכים גם על אמנות אירוטית, בגדים לא צנועים, הפגנות חיבה בפומבי וגם פעילות מינית מחוץ לנישואים. 

הפגנה נגד להט
הפגנה נגד קהילת הלהט"ב באינדונזיה | צילום: Paramarta Bari, Shutterstock

בשנים האחרונות אינדונזיה מחריפה את צעדיה בניסיונות לדיכוי הקהילה הגאה. בשנת 2017 הוקם כוח משטרתי מיוחד בג'קרטה, שתפקידו היה "לפצח" את אורח החיים הלהט"בי במדינה. עוד באותה שנה נעצרו 141 הומואים שבילו בסאונה, ו-12 נשים טרנסיות נעצרו וראשן גולח כדי שהן "יראו כמו גברים". ממשלת אינדונזיה עצמה אסרה על שידור תכנים להט"בים בטלוויזיה.