>> לקבוצה של mako גאווה בפייסבוק כבר הצטרפתם?

גוגל ביסקסואל (צילום: צילום מסך גוגל)
מחפשים ביסקסואלים בגוגל | צילום: צילום מסך גוגל

אחרי שב-2009 הוכנסה המילה "ביסקסואל" לקטגוריית המילים "האסורות" על ידי ענקית החיפוש ולא הושלמה אוטומטית בעת חיפוש ביטויים ומילים, הוחלט לשנות את המדיניות ולהוציא את המילה לחופש.

לכל אחד הזכות לראות ולהיראות

החלטתה של גוגל התקבלה לאחר קמפיין של ארגונים ביסקסואלים בארה"ב, ובראשן קבוצת ביסקסואלים בשם Bisexual Advocacy Group. על אף שהחיפוש אינו עובד עדיין באופן מושלם, התקבלה ההחלטה הזו של גוגל בשמחה רבה מצד הקבוצה ומארגונים להט"בים נוספים.

אין תמונה
אל תניח לגבי שום דבר. לא גיי ולא סטרייט

"לא בכל יום חברה גדולה כמו גודגל משנה את דעתה, ואנחנו שמחים שהוחלט להתייחס לביסקסואלים כמו לכל האדם", אמרה נשיאת הקבוצה, פיית' שנטלהאם באתר הבית של הארגון. "ייקח זמן עד אשר מונחים הקשורים ב'ביסקסואלים' ימוקמו גבוה בתוצאות החיפוש, אך כעת לביסקסואלים ולבני בריתם יש הזדמנות שווה לראות ולהיראות".

בעבר ציטטה שנטלהאם בבלוג הפרטי שלה את דבריו של ג'ים לרסן, נשיא ומזכיר ארגון פרויקט הביסקסואלים: "כשחברת החיפוש מספר אחת מוציאה מילה כה חשובה ממנוע החיפוש, הפגיעה בקבוצה קשה. מצער מאד שאי אפשר למצוא מידע וקהילה עבור הביסקסואלים".

גוגל ידועה כאחתה חברות הגיי פרנדליות בעולם. בעבר זכתה כמקום העבודה החביב בעולם על גייז, ובנוסף נוהגת החברה לתמוך בארגונים ובפסטיבלים גאים מסביב לעולם.

>> "הביסקסואליות מאיימת על המיינסטרים"

>> ביסקסואלים שותים יותר מסטרייטים ומגייז

>> גוגל מציינת 100 שנה להולדת אלן טיורינג