הזמר והשחקן ג'סטין טימברלייק עסוק בימים אלה בקידום סרט הדרמה החדש בכיכובו "Palmer", שעלה לשירות הסטרימינג של אפל וזוכה להצלחה רבה. בסרט טימברלייק בן ה-40 מגלם את דמותו של כוכב פוטבול לשעבר, שריצה עונש מאסר ויוצר קשר מיוחד עם נער גיי צעיר שאוהב מאוד נסיכות ואיפור. 

כחלק ממסע יחסי הציבור, הכוכב התראיין ל-GLAAD (הליגה ההומו-לסבית נגד השמצה) ונשאל מדוע זה כל כך חשוב עבורו להיות בן ברית של קהילת הלהט"ב. "תודה רבה לך שאמרת את זה", ענה טימברלייק והוסיף "אני מאוד נהנה להיות בן ברית, וזה כבוד גדול בכל פעם שמישהו פונה אלי ככה". 

על פניו, אין שום בעיה בתשובה שסיפק הזמר והשחקן, אבל לאט לאט החלו להופיע עוד ועוד קולות שטוענים, בצדק, שג'סטין טימברלייק לא באמת שום צעד משמעותי בקריירה שלו כדי שיוכל בכלל להיחשב כ"בן ברית" של הקהילה הגאה. 

 

מאז, במשך מספר ימים, הגולשים לא מצליחים לעצור את עצמם ולא מפסיקים להתבדח על חשבונו של הזמר, ואפילו אתר החדשות הגאה PINK NEWS פרסם כותרת עוקצנית בנושא. "ג'סטין טימברלייק הוא בן ברית של הקהילה הגאה בגלל שהוא משחק בסרט מישהו שחבר של ילד שמשחק בבובות? וואט דה פאק?", שאל מישהו אחד בטוויטר. 

"אני צריך קבלות כדי לראות מה הוא באמת עשה כדי להיחשב בן ברית", דרש גולש אחר, והיה מי שטרח לציין את העבר הבעייתי שלו עם שתי בנות ברית אמיתיות של הקהילה: "מצחיק איך שג'סטין חושב שהוא בן ברית. אחרי מה שהוא עשה לבריטני ספירס וג'נט ג'קסון? לא נראה לי". 

 

אבל חייבים להיות הוגנים. טימברלייק הוא אולי לא "בן ברית" מסור ואקטיביסט, אבל הוא כן הביע תמיכה בקהילה הגאה. ב-2015 הוא ובת זוגו ג'סיקה בייל קיבלו את "פרס ההשראה" של ארגון החינוך האמריקאי GLSEN, הפועל נגד אפליה, הטרדה ובריונות על בסיס נטייה מינית. בנוסף, באותו ראיון מושמץ אמר הכוכב שהוא בחר בתפקיד החדש בגלל הניסיון האישי שלו בתור "ילד צעיר שהתעניין באמנויות" וספג בריונות בשל כך.