קשר אדלייד יונייטד, ג'וש קבאלו, יצא מהארון והפך לכדורגלן ההומו המוצהר הפעיל היחיד. "קוראים לי ג'וש קבאלו, אני כדורגלן ואני הומו", חשף הקשר האוסטרלי בסרטון מרגש ברשתות החברתיות. "בילדות, תמיד הרגשתי צורך להסתיר את עצמי. התביישתי שלעולם לא אצליח לעשות את מה שאני אוהב ולהיות הומו, שאוכל להגשים את החלום שתמיד רציתי להגשים כילד. כל מה שאני רוצה לעשות זה לשחק כדורגל ושיתייחסו אליי באופן שווה. אני עייף מלנסות לככב, להיות בשיא היכולת שלי ולחיות חיים כפולים. זה מתיש, זה משהו שאני לא רוצה שאף אחד יחווה".

בסרטון, סיפר קבאלו כי זכה לתמיכה אדירה כשיצא מהארון מול הקרובים אליו, גם במגרש הכדורגל: "חשבתי שאנשים יתחילו להתייחס אליי שונה כשהם יגלו, שהם יתחילו להגיד דברים רעים ולצחוק עליי - אבל זה לא קרה. אם כבר, התחלתי לקבל יותר כבוד מאנשים. יצאתי מהארון מול האהובים שלי, החברים שלי, המשפחה, החברים שלי לקבוצה והמאמנים – והתגובות היו עצומות. כמות ההכלה והאהבה שקיבלתי הייתה מדהימה. זה גרם לי לתהות למה הסתרתי את זה כל כך הרבה זמן".

"אני רוצה לעורר השראה ולהראות לאנשים שזה בסדר להיות אתה ולשחק כדורגל, זה בסדר להיות הומו ולשחק כדורגל. אני רוצה להראות לכל האאחרים שמתקשים, לא משנה מי הם – אל תהיו מישהו אחר. תהיו אתם, אתם אמורים להיות עצמכם – לא מישהו אחר. אני גאה להראות לכולם את ג'וש קבאלו האמיתי. אני ג'וש קבאלו, אני כדורגלן – ואני גאה להיות הומו", סיכם.

בכדורגל האוסטרלי בירכו על המהלך של קבאלו, שזכה להערכה ותמיכה רבה משותפיו לקבוצה, קולגות וכן מארגון השחקנים האוסטרלי, שבירך אותו על הצעד האמיץ.

עד כה, מעטים הכדורגלנים שיצאו מהארון. אנד ברנן היה הכדורגלן האוסטרלי הראשון שיצא מהארון ועשה זאת ב-2019, כשכבר שיחק בליגות הנמוכות. תומאס היצפילגר הוא כנראה הכדורגלן המפורסם ביותר שיצא מהארון, אך הוא עשה את זה אחרי שפרש מספורט תחרותי. בשנת 1990 יצא הכדורגל ג'סטין פשאנו מהארון. שמונה שנים לאחר מכן, הוא שם קץ לחייו בעקבות האשמות כי תקף מינית צעיר בן 17 בארה"ב.