>> לקבוצה של mako גאווה בפייסבוק כבר הצטרפתם?

אין תמונה
נאנסה ונרצחה באכזריות. דודוזילה זוזו
אמנם דרום אפריקה הייתה המדינה הראשונה בעולם לחוקק חוקים נגד הומופוביה וטרנספוביה, אולם הדבר אינו מונע מפשעי שנאה להתרחש במדינה שבה הפשע משתולל ממילא ומעשי רצח מהווים בה דבר שבשגרה.

צעירה לסבית בת 26 נרצחה שלשום (א') בתא של שירותים ציבוריים, לאחר שנאנסה באכזריות ובוצעו בה מעשים מגונים קשים. על הקיר בתא השירותים נכתב בטוש: "מוות להומואים וללסביות" ו"לסבית מלוכלכת".

כלי התקשורת בדרום אפריקה מדווחים כי אישה מבוהלת שהגיעה לשירותים בעיירה ת'וקוזה שמדרום ליוהנסבורג התקשרה למשטרה ודיווחה על גופתה של צעירה, עירומה בפלג גופה התחתון, עם סימני דקירה בכל חלקי גופה.

מחקירה פתולוגית עולה כי הצעירה, דודוזילה זוזו, נאנסה באכזריות, תוך שראשה הוטח במיכל ההדחה של האסלה מספר פעמים. כמו כן, נראה שמלבד אונס, בוצעו בה מעשים מגונים קשים.

"ממש כאילו אנחנו שוב בתקופת האפרטהייד – כשההומואים הפעם תחת דיכוי"

ת'וזיווה, אמה של זוזו, אמרה כי מעולם לא היו לבתה בעיות בשל נטייתה המינית, וזוהי הפעם הראשונה שהיא שומעת כי בתה נחשפה להומופוביה. "כולם העריכו ואהבו אותה מאוד", אמרה בראיון טלוויזיוני, כשהיא ממררת בבכי.

ת'וליסלה מסיזה, מנהלת ארגון Ekurhuleni LGBTI, אמרה כי המקרה מעורר פחד בקהילה הגאה.

"אנחנו לא יכולים להיות עצמנו, אנחנו חייבים להתחבא ולהישאר בבתים, כמו חיות בכלוב, מחשש שנירצח", אמרה. "זה ממש כאילו אנחנו שוב בתקופת האפרטהייד, רק שהפעם ההומואים תחת דיכוי".

>> נישואים גאים מסביב לעולם: תמונת מצב