>> לקבוצה של mako גאווה בפייסבוק כבר הצטרפתם?

אין תמונה
עשתה היסטוריה. תמי בולדוון
לצד השמחה על בחירתו של ברק אובמה לכהונה מחודשת נשיאות ארצות הברית, חוגגת קהילת הלהט"ב ניצחון נוסף: תמי בולדווין, חברת בית הנבחרים האמריקני, הפכה הבוקר לסנאטורית הלסבית הראשונה מחוץ לארון.

לאחר קרב צמוד, ניצחה בולדווין הדמוקרטית את יריבה הרפובליקני טומי תומפסון, ותכהן בתפקיד הסנאטורית מטעם מדינת ויסקונסין. אם לא יהיה מהפך של הרגע האחרון, את בולדווין יחליף בבית הנבחרים מארק פוקן, הומו מחוץ לארון, ששימש עד כה חבר הבית התחתון של הקונגרס בוויסקונסין.

"התמודדתי כדי לעשות שינוי"

בולדווין, שלא שמה את הנושא הלהט"בי במרכז האג'נדה שלה, צייתה בחשבון הטוויטר שלה לאחר ניצחונה: "לא התמודדתי כדי לעשות היסטוריה, התמודדתי כדי לעשות שינוי".

מארק פוקן
מארק פוקן | צילום: צילום מסך advocate

ועדיין, קהילת הלהט"ב התגייסה במלוא כוחה כדי להביא לבחירתה של בולדווין, שציינה בנאום הניצחון כי למרות שנושא נטייתה המינית לא היה מרכזי בקמפיין הבחירות, היא מקווה שניצחונה יהיה פתח לתקווה עבור בני נוער להט"בים.

"אותם נערים ונערות להט"בים, בעיקר אלה שמתמודדים עם סביבה עוינת יותר ומשפחות פחות תומכות, ששואלים את עצמם: 'מה יהיה עלי? מה עם העתיד שלי?', יכולים להתעורר אל בוקר ה-7 בנובמבר ולראות לסבית מחוץ לארון בסנאט", אמרה בולדווין. "אם אני יכולה, גם אתם תוכלו, אין סיבה שלא".

>> מפורסמים גאים למען הנשיא אובמה