סוכת המציל בלונג ביץ' בלוס אנג'לס הפכה למוקד עלייה לרגל אחרי שנצבעה כולה בצבעי הקשת לכבוד חודש הגאווה, עד שבשבוע שעבר הוזעקו למקום כוחות כיבוי האש, שמצאו את המגדל האייקוני והסימבולי עולה בלהבות. למרבה הצער, לוחמי האש לא הספיקו להגיע לסוכה הצבעונית בזמן כדי להציל אותה, ובשעות הבוקר נגלה המראה העצוב של שלד הסוכה השרוף. 

דובר משטרת לונג ביץ' התייחס להצתה וציין כי אין בידיהם איומים קונקרטיים נגד הקהילה הגאה, אך ראש העיר רוברט גריסה, גיי בעצמו, אמר כי הוא יודע בדיוק מה הייתה הסיבה לפשע. "האירוע עדיין בחקירה, אבל אין לי ספק שמדובר במעשה של שנאה". ראש העיר התייחס שוב למקרה במהלך מסיבת עיתונאים ופנה ישירות לאדם האחראי לשריפה: "רק שתדע - אתה לא רצוי בקהילה שלנו. אנחנו נבנה את סוכת המציל שוב, בוהקת, גדולה וגאה יותר ממה שאי פעם הייתה". 

לסוכת המציל הצבעונית יש משמעות היסטורית לקהילת הלהט"ב המקומית, משום שהיא מסמלת את מצעד הגאווה הראשון שהתקיים בניו יורק ב-1970. "הסוכה היוותה סמל לתמיכתנו במגוון, ללא מעמדות ותמיכה בקהילה הגאה שמכנה את לונג ביץ' בית", הוסיף גרסיה בעת ההצהרה.

בעוד כוחות הביטחון ממשיכים בחיפושים אחרי הפושע, ראש מערך הבטיחות הימי של לונג ביץ', גונסאלו מדינה, אמר כי הפעם האחרונה שסוכת מציל עלתה באש בעיר הייתה בשנות החמישים, מה שמעצים את החשד כי מדובר בפשע שנאה הומופובי. "אנחנו מחויבים לשלומם של קהילת הלהט"ב וחבריה, הסוכה תוחלף ותצבע מחדש על ידי המצילים", מסר.