"מהלב ולא מהראש": בנות זוג לסביות מהודו, בנות 20 ו-22, ברחו יחד לצ'נאי אחרי שהמשפחות שלהן לא הסכימו לקבל את מערכת היחסים ביניהן. השתיים חששו לגורל הזוגיות ומצאו מקלט אצל שיבא קומאר, אקטיביסט להט"ב, שמנהל את ארגון הצדקה "Nirangal".

המשפחות הגישו תלונות נגד האקטיביסט בטענה שחטף את הצעירות, ובסוף אפריל נדרש בית המשפט העליון של מדרס להגיע להכרעה בתיק, לבקשת ההגנה של בנות הזוג. השופט אנאנד ונקטש ביקש דחה את מתן פסק הדין והצהיר שעליו ללמוד את הנושא לעומק. "במקרה הזה במילים חייבות להגיע מהלב ולא מהראש", אמר. "עלי להיות ער לסוגיות הנוגעות ליחסים חד-מיניים". 

השופט ביטל את דו"ח הנעדרות של הצעירות וחייב עצמו לעבור פגישת חינוך עם פסיכולוג לפני ההכרעה. הוא ציין כי שתי הנשים לא מבולבלות כפי שטוענות המשפחות וניכר שהשתיים אוהבות, אך מפחדות שהן יפרידו ביניהן. בחודש מרץ, הורה השופט לזוג ולמשפחות לפגוש מטפל מומחה לנושאים להט"בים., כך על פי "Times of india".

בית המשפט העליון של מדרס (צילום: GEMINI PRO STUDIO, Shutterstock)
בית המשפט העליון של מדרס | צילום: GEMINI PRO STUDIO, Shutterstock

"אני בכנות מרגיש כי פגישה עם איש מקצוע תעזור לי להבין מערכות יחסים מיניות וגם תסלול את הדרך להחלטה שלי", הוסיף השופט. "אם להיות כנה, אני גם מנסה לשבור את הדעות הקדומות שלי בנוגע לסוגיה הזו. אני בתהליך של התפתחות ומנסה להבין את הרגשות של הזוג ושל משפחותיהן". 

השופט ונקטש שוחח עם בנות הזוג ולמד כי הן מכירות כבר שנתיים. "הן סיפרו שהיו חברות והחלו לפתח רגשות רומנטיים אחת כלפי השניה", סיפר השופט. "הן היו מאוד ברורות ואמרו שיהיו שותפות אחת של הניה למשך כל החיים. הן לא סיננו מילים והייתה בהירות רבה במסר אותו רצו להעביר". 

החוק האוסר על קיום יחסים הומוסקסואלים בהודו בוטל בשנת 2018, אם כי דעות קדומות ואפליה עדיין מאוד נוכחות בחברה ההודית הקונסרבטיבית.