מוגזם לחלוטין: אמיליו ברנצ'ינלי, בעל פיצרייה מלונג איילנד, מואשם כי קילל, הכה ואיים לרצוח מלצר הומו רק בגלל שלא אהב את הנעליים שנעל לעבודה. המלצר, מייקל אבננטה, הגיש בשבוע שעבר תביעה לבית המשפט הפדרלי בברוקלין נגד ברנצ'ינלי, בטענה לאפליה ופגיעה בזכויות הפרט. 

על פי כתב התביעה, אבננטה היה נתון להטרדות והתעללויות מצד עמיתיו לעבודה עוד מספטמבר 2017, אולם המצב קיבל תפנית אלימה אחרי שהגיע לעבודה כשהוא נועל נעלי קונברס שחורות. על פי הדיווח של הדיילי מייל, ברנצ'ינלי הורה לאבננטה לגשת לחנות הנעליים הקרובה ולקנות זוג חדש בהפסקת הצהריים שלו, או לחלופין למצוא עבודה חדשה. אבננטה נענה לדרישת הבעלים ורכש נעליים חדשות, אבל גם אותן ברנצ'ינלי לא אהב ואבננטה מצא עצמו תחת התקפה אלימה. 

"זה לא מה שאמרתי לך לקנות, אתה נראה כמו מטפס הרים הומו", צעק ברנצ'ינלי והוסיף "אתה טיפש? תסיים לשרת את השולחנות שנותרו לך ותחזור להחליף אותן חתיכת אידיוט. אתה ואמא שלך, שניכם הייתם צריכים למות כשהיא דחפה אותך החוצה". לאחר מכן, על פי החשד, ברנצ'ינלי רדף אחרי אבננטה, בעט בו בגב התחתון והכה את פניו בעוצמה כה רבה עד שהקורבן ירק שן. עוד נטען לכאורה, כי במהלך התקיפה בעל המסעדה אמר לאבננטה "אני ארצח אותך הומו מזדיין". 

תקיפה (צילום: Frenzel, Shutterstock)
צילום: Frenzel, Shutterstock

התקיפה האלימה הייתה הקש ששבר את גב הגמל. אבננטה סבל תקופה ארוכה מהשמצות הומופוביות משאר עמיתיו לעבודה: הם שרקו, ביצעו תנועות המדמות מעשים מיניים, הפריחו נשיקות, הפליקו בישבנו ואף תפסו באיבר מינו. אבננטה הגיש תלונות חוזרות ונשנות בפני ההנהלה על כך, אך לכאורה לא נעשתה כל פעולה שתשים סוף להטרדות.

אבננטה הוא לא היחיד שתבע את ברנצ'ינלי. גם סברינה קוזמינסקי, שעבדה במסעדה שלו כמלצרית, הגישה תביעה בטענה להטרדות מיניות ואפליה. היא התקבלה לעבודה ביוני 2019, חצי שנה לפני עזיבתו של אבננטה. קוזמינסקי טוענת כי הייתה חשופה למבטים מזלזלים והערות זימה בלתי פוסקות, שבחרנו לצנזר בשל האופי החמור שלהן. לאחר שקוזמינסקי התלוננה על התנהלות עמיתיה לעבודה בפני המפקחת שלה, לנה ברנצ'ינלי, בתו של הבעלים, ההטרדות הסלימו, מה שגרם לה לעזוב את עבודתה.התביעה הפדרלית של אבננטה וקוזמינסקי דורשת פיצוי עונשי וכספי, יחד עם תשלום שכר הטרחה של עורכי הדין.