אנדרו בר (צילום: Nick-D, wikimedia)
צילום: Nick-D, wikimedia

אחרי שעיני העולם נישאו לכיוון ניו זילנד, שם הושבעה הממשלה הכי להט"בית בעולם, כוכב חדש עלה לכותרות - אנדרו בר, פוליטיקאי וחבר פרלמנט אוסטרלי גאה, שנבחר מחדש לתפקיד ראש ממשלת טריטוריית הבירה האוסטרלית, הכוללת את עיר הבירה קנברה וערים סמוכות נוספות. 

אבל מה שבאמת גרם להיסטריה ברשתות סביב הבחירה המחודשת שלו היה הנאום המרגש שנשא לאחר נצחונו. אנדרו עלה לבמה כשהוא מחזיק את ידו של בן זוגו אנתוני תומס, לצלילי השיר "The Edge of Glory" של אייקון הפופ ליידי גאגא. "היו לנו אתגרים יוצאי דופן, כעיר וקהילה, עברנו את זה כי יישמנו ערכים מתקדמים, הפעלנו חמלה ולא השארנו אדם מאחור", אמר אנדרו. 

החגיגה הגאה ממש לא נגמרה כאן. "לסיום, בעלי אנתוני, אתה סלע הקיום שלי וחיי הרבה יותר טובים מאז התחתנו. נפגשנו בעיר הזאת, אנחנו ביחד כמעט 21 שנים ועומדים לחגוג את יום הנישואים הראשון שלנו. אני אוהב אותך", אמר אנדרו וחתם את הנאום בנשיקת ניצחון עם בן זוגו אנתוני תומס. 

הנשיקה הקטנה שודרה בשידור חי בטלוויזיה הלאומית של אוסטרליה, ולמרות שהיא לא הייתה הראשונה שהאוסטרלים ראו בחייהם, הרשתות החברתיות עדיין לא הצליחו להירגע מהרגע המיוחד. "אני מאוד אוהב שהוא מרגיש כל כך נוח בעור שלו, שהוא יכול לחבק ולנשק את בן זוגו בטלוויזיה הלאומית", כתב אחד המגיבים בטוויטר ואחר הוסיף: "זה כל כך עוצמתי שאנדרו לא רק מאזכר את בן הזוג שלו, אלא גם מנשק אותו בנאום הניצחון".