>> לקבוצה של mako גאווה בפייסבוק כבר הצטרפתם?

השחקנית האמריקנית הלסבית אמבר הרד ("מועדון הפלייבוי", "מרדף עצבני") קוראת לכל ההומואים והלסביות בהוליווד לצאת מהארון.

אין תמונה
"אדם שמפחד להגיד את האמת על עצמו הוא אדם שלא מכבד את עצמו", אמבר הרד

בראיון לגיליון דצמבר של המגזין Women's Health, אמרה הרד כי אדם שמפחד להגיד את האמת על עצמו הוא אדם שלא מכבד את עצמו.

"צריך הרבה אומץ כדי לעשות משהו שאף אחד מסביב לא עושה, כמו לצאת מהארון בהוליווד", אמרה. "אבל הסיכון ביציאה מהארון אינו משמעותי אל מול האפשרות של לשחק בשקר הנוראי והמזיק הזה שלהיות בארון, כמו שהוליווד מנסה להנציח". 

לראשונה: דו"ח רשמי של האו"ם על מצב הלהט"ב בעולם

אין תמונה
מטה מועצת זכויות האדם בז'נבה. צילום מסך

מועצת זכויות האדם של האו"ם פרסמה בפעם הראשונה בהיסטוריה דו"ח רשמי הסוקר את מצבה של קהילת הלהט"ב ברחבי העולם. לאחר שבמשך שנים הצליחו מדינות מוסלמיות שישבו במועצת זכויות האדם של האו"ם למנוע חיבור דו"חות כאלה, והעדיפו, למשל, להתמקד בביקורת חד-צדדית על ישראל, פרסמה השבוע המועצה את הדו"ח, שקובע את מה שככל הנראה לא היה חדש לאף אחד: להט"בים סובלים מאלימות כמעט בכל מקום בעולם.

על אף שאין התייחסות ספציפית לישראל בדו"ח, נציבת זכויות האדם של האו"ם, נאבי פילאי, אמרה כי תמונת המצב באשר לאלימות נגד להט"בים בכל העולם מדאיגה מאוד. "אין איזור בעולם שבו לא תועדה אלימות הומופובית או טרנספובית", אמרה. "אלימות כזאת עשויה להיות פיזית, לרבות רצח, מכות, חטיפה, אונס ותקיפה מינית. היא יכולה להיות גם פסיכולוגית, לרבות כפייה ומניעה בלתי הגיונית של חירויות.

ראש ממשלת אוסטרליה מסונדלרת

אין תמונה
ג'וליה גילארד

ראש ממשלת אוסטרליה, ג'וליה גילארד, תאלץ בקרוב לשבת לארוחת ערב ולהשיב ישירות לשאלות קשות שיופנו אליה במהלך כל הערב.

זאת לאחר שארגון GetUp  למען שוויון בנישואים, זכה במכירה פומבית שהכנסותיה נועדו לצדקה. מה שעמד למכירה היה ארוחת ערב עם ראש הממשלה.

גילארד אמנם איפשרה חופש הצבעה במפלגתה באשר להצעה לאפשר נישואים בין בני אותו מין ביבשת, אך היא עצמה מתנגדת לכך. לא ברור אם היא הייתה מתחייבת "לתרום" השתתפות בארוחת ערב, הגם שזה למטרות צדקה, אם הייתה יודעת שהזוכים לא יפסיקו לשאול אותה שאלות במהלך כל ארוחת הערב.

לשרת האוצר האוסטרלית ולזוגתה נולדה בת

אין תמונה
שרת האוצר עם בת זוגתה ובתן

ונמשיך עם ממשלתה של גילארד, שלמרות התנגדותה לנישואים בין בני אותו מין, היא כן התקשרה לברך את שרת האוצר שלה.

פני וונג הפכה השבוע אמא, לאחר שבת זוגתה, סופי אלואש, ילדה תינוקת במשקל 3.2 ק"ג. התינוקת נולדה מתרומת זרע שקיבלה אלואש.

"זוהי חוויה שמשנה לך את החיים", אמרה וונג. "סופי ואני מאושרות". בתשובה לשאלה הבלתי נמנעת, לאור הנסיבות, הבהירה וונג כי ראש הממשלה התקשרה לברך. "ג'וליה שלחה מסרון, ואחר כך גם התקשרה באופן אישי".

כרמן, כוהנת הדראג הטרנסג'נדרית, הלכה לעולמה בגיל 77

אחרי חודשים בהן סבלה ממצב בריאותי קשה, הלכה השבוע לעולמה כרמן, כוהנת הדראג הגדולה של שנות ה-60', שהפכה במרוצת השנים גם לפעילה למען זכויות טרנסג'נדרים. כרמן מתה במיטתה בבית החולים סיינט וינסנט בסידני שבאוסטרליה, כתוצאה מכשל כלייתי.

כרמל נולדה בשם טרבור רופ בשנת 1935 בעיירה טומרונווי שבצפון ניו זילנד, למשפחה בת 13 נפשות. באמצע שנות ה-50' עברה לסידני, שם החלה לעסוק בזנות. בהמשך עברה להופיע בדראג, ומאוחר יותר הופיעה יחד עם להקת הדראג Les Girls המיתולוגית. באמצע שנות ה-60' עברה ניתוח לשינוי מין. במשך השנים המשיכה להופיע במועדוני גייז, לצד פעילות אקטיביסטית לזכויות טרנסג'נדרים.

טרנסג'נדרית, רוצה הכרה במגדר שלך? תתגרשי

בית משפט בעיר ברסט שבחבל ברטאן, דרום צרפת, סירב להכיר במגדר של אישה טרנסג'נדרית אשר עברה ניתוח לשינוי מין. הסיבה: העותרת עדיין נשואה לאישה, עמה התחתנה לפני השינוי, והחוק בצרפת אינו מתיר הכרה בנישואים בין בני אותו מין.

קלואי אבריליון, בת 41, עדיין רשומה בשם "וילפריד" בתעודת הזהות, נשארה נשואה לרעייתה, מארי, עמה היא מגדלת את שלושת ילדיהן. מארי גם הצהירה בבית המשפט כי החליטה לתמוך במי שהייתה בעלה בתהליך, כיוון שהיא אוהבת אותה, והיא מעוניינת להישאר נשואה לה.

"על פי החוק הצרפתי, נישואים הן איחוד בין גבר לאישה", קבע בית המשפט. "בית המשפט אינו יכול לעדכן את סעיף המין של אדם נשוי, שכן הדבר ייצור מצב שהחוק אינו מתיר".

עורך דינה של אבריליון, עמנואל לודו, אמר כי בכוונת מרשתו לערער על ההחלטה. "ברור ששינוי סעיף המין בתעודת הזהות היה מתאפשר אם הן היו גרושות או אם הן לא היו נשואות כלל", אמר. "איזו מן סחיטה זאת? אומרים לאישה שעברה תהליך של שינוי מין: 'אם לא תתגרשי, לא נכיר בזהות האמיתית שלך'".

>> צפו: כך נראית משפחה לסבית

>> לחדשות ומבזקים גאים מהעולם, היכנסו