רבים קוראים להתפטרותו המיידית של מושל פוארטו ריקו, ריקרדו רוסלו, בעקבות הדלפה של שיחה קבוצתית בצ'אט בין רוסלו לבין מקורבים בצמרת הפוליטית. המסמך שהודלף באורך 900 עמודים, מציג שלל מרשים של התבטאויות להט"בופוביות, מיזוגניות ואחרות שאפשר לתאר אותן פשוט - נבזיות. הקבוצה כללה עוד 11 גברים המקורבים לרוסלו, ביניהם ראש משרד הכלכלה כריסטיאן סוברינו, ומזכיר המדינה והמשנה למושל, לואיס חרארדו ריברה מרטין.

השיחה כמובן התנהלה בספרדית שפת המקום, וכללה שימוש אינטנסיבי במילה 'זונה', בייחוד בהקשר לנשים, וגם "מוצץ זין" על הטיותיו. נמצאו שם ביטויים יצירתיים כמו "מוצץ זין חסר תקדים", וגם "מוצץ זין ברמות היסטוריות". מדובר במושל מדינת פוארטו ריקו, ואם חשבתם לרגע שאולי השמועה שאנחנו ב-2019 לא הגיעה אליו, טעיתם.

הציטוט הבא של רוסלו מוכיח בדיוק שהוא יודע להשתמש במושגים של ביקורת קווירית, אבל לטובתו. כך אמר על ריקי מרטין, הזמר המפורסם מפוארטו ריקו: "אין דבר בעולם שצועק יותר דיכוי פטריארכלי מאשר ריקי מרטין. ריקי מרטין הוא עד כדי כך שוביניסט גברי שהוא שוכב עם גברים כי נשים פשוט לא טובות מספיק. פטריארכיה טהורה". ותודה לרוסלו על הפרשנות הרדיקלית.

אגב רדיקליות, בקבוצה התפרסמה תמונת אישה הלבושה בחולצה עם הכיתוב: נגד הפטרכיארכיה, פמיניסטית, לסבית, טרנסית, קריביאנית, לטינו-אמריקאית. בתגובה כתב המושל רוסלו: "בטח זה סוג של שיא חדש, לא?", בשאר השרשור הלא ממש חינני של רוסלו והחברה שלו, מהצמרת הפוליטית באי, הוא וחבריו מכנים נשים בשם הכללי "זונה", צוחקים על משקל הגוף של אחרים, מייחלים למותם של יריבים פוליטים ואפילו שמחים במותו בטרם עת של פעיל פוליטי.

View this post on Instagram

A post shared by Ricky (@ricky_martin) on

רבים בפוארטו ריקו קוראים למושל לוותר על בחירות מחודשות ב-2020 ובמקום זאת להתפטר ולהרהר במעשיו. רוסלו פרסם התנצלות, ובה הוא אומר שלקח זמן לעשות חשבון נפש בכנסייה, שאין לו כוונות לפרוש בקרוב, ושאת האמירות הללו כתב בשעת לחץ, כדי לשחרר קיטור.

>> "לרגע לא מתחרט שבחרתי להיות שחקן פורנו"

>> 20 המפורסמים שיצאו מהארון ב-2019 (עד כה)

>> פינת ליטוף: למי מהכוכבים הייתם עושים טובה?

>> חשיפה: המעסה המתחזה מרמת גן שאונס את הלקוחות

תגובת ריקי מרטין: "אסור לנו להפקיד את פוארטו ריקו בידי 'הנהגה' כמו זו… בבקשה עשו חסד טהור של אהבה לפוארטו ריקו, ומיסרו את ההנהגה לאדם אחר עם החכמה והמנהיגות הדרושים לכוון את גורלנו כעם". נסכים ונאמר שזו אינה הבעיה היחידה בממשל בפוארטו ריקו, וכרגע נעשות חקירות בחשד למעילה בכספי הסיוע לנפגעי הוריקן מריה, כמו גם מעצר שבוצע בידי ה-FBI של שני חשודים בהונאת כספי ציבור בסכום של 15 מיליון דולר.